Nervozni Totenhem izgubio pred meč istine u Amsterdamu, Kardif definitivno ispao iz lige

Totenhem u srijedu gostuje Ajaksu
661 pregleda 0 komentar(a)
Trenutak kada Son udara Džefersona Lermu, Foto: REUTERS
Ažurirano: 04.05.2019. 15:53h

Između dva velika meča sa Ajaksom, poraza u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona (1:0) na svom terenu, i revanša u Amsterdamu, Totenhem je izgubio od Bornmuta (1:0) u 37. kolu Premijer lige.

Tim Mauricija Poketina ostao je na trećem mjestu, ali ima dva boda više i utakmicu više od Čelsija, a pet bodova prednosti nad petoplasiranim Arsenalom.

"Sparsi" su bili prilično nervozni u duelu sa "trešnjicama", meč su završili sa devet igrača, a gol su primili u prvom minutu nadoknade - pogodio je Nejtan Ake.

Gosti su sa desetoricom ostali u 43. minutu, kada je Južnokoreanac Son dobio crveni karton, jer je udario rivala bez lopte u 43. minutu.

Mladi Argentinac Fojt je isključen početkom drugog dijela zbog grubog starta i to samo dva minuta i 14 sekundi nakon što je ušao u igru.

Totenhem u srijedu gostuje Ajaksu.

Borba za opstanak više ne postoji, okončana je večeras nakon što je Kardif izgubio od Kristal Palasa (3:2).

Velški tim se tako pridružio Fulamu i Hadersfildu, koji su odranije novi članovi Čempionšipa.