Đorđevića su navijači ispratili sa terena pjevajući "Kaćušu"
2830 pregleda 0 komentar(a)
Luka Đorđević, Foto: Arsenal Tula
Ažurirano: 04.05.2019. 20:29h

Iako nije odigrao ni minut u dresu svog kluba, Zenita, Luka Đorđević je donio titulu klubu sa Krestovskog.

Budvanin, koji igra na pozajmici u Arsenalu iz Tule, klubu sa kojim ima ugovor- Zenitu, donio je titulu tri kola prije kraja, pošto je pogodio za "oružare" u pobjedi nad favorizovanom Lokomotivom (2:0).

Arsenal je bio bolji rival u prvom poluvremenu i to je krunisao vodećim golom Bakajeva u 24. minutu. U nastavku je Lokomotiva dominirali, ali u jeku najvećeg pritiska Đorđević je istrčao iz svoje polovine, napravio pritisak Kverkveliji koji je prekratko vratio loptu golmanu Giljermeu. Đorđević je stigao do lopte prije Giljermea i sa 40-tak metara je poslao u nebranjenu mrežu u 59. minutu.

Dvadeset minuta kasnije Đorđević je zamijenjen a prilikom izlaska cio stadion pjevao mu je "Kaćušu". Navijači su zadovojni zbog najbolje sezone u istoriji kluba. Arsenal je šesti sa bodom manje do Spartaka tri kola prije kraja. "Oružare" očekuje i revanš polufinala Kupa Rusije, a u prvom meću na gostovanju Uralu izguibili su sa 1:0.