• 59
    Lukas Moura
  • 96
    Lukas Moura
Amsterdam - Arena "Johan Krojf". Sudija: Feliks Brih (Njemačka). Prvi meč 1:0 za Ajaks
Totenhem je u finalu Lige šampiona!
U Amsterdamu je odigrana utakmica kakva će se pamtiti, baš kao i jučerašnja na "Enfildu".
Ajaks je imao velikih 2:0 na poluvremenu, a Totenhem, preko spektakularnog Lukasa Moure preokrenuo - treći gol na meču, Brazilac je postigao u petom minutu nadoknade!
Golovima De Lihta i Ziješa, Ajaks je stekao, čini se, nedostižnu prednost, da bi Moura u u 55. i 59. minutu vratio Totenhem u igru.
Svega je bilo do kraja, šansi na obje strane, gužvi, domaćin je imao stativu, gost prečku, ali se rezultat nije mijenjao.
Ajaks je već slavio, ali je Lukas Moura šokirao Amsterdam i donio Totenhemu prvi plasman u finale Lige šampiona.
Rival je Liverpul, 1. juna u Madridu.
90+6
Lukas Moura za 3:2. Kakav preokret, kakva utakmica
Goal
87
Totenhem je imao šansu za finale - Fertongen je glavom pogodio prečku, a Onana je skrenuo loptu. Zatim je odbrana Ajaksa reagovala...
Shot
79
Stativa! Nije imao sreće Hakim Ziješ... Moglo je sve da bude gotovo
Shot
Totenhem bolji, osjeća trenutak, sve je moguće u Amsterdamu
59
2:2 u Amsterdamu. Opet Lukas Moura, sjajan gol Brazilca. Prethodno je Onana zaustavio zicer Ljorentea, a Brazilac se zatim briljantno snašao, serijom driblinga našao poziciju, a zatim i pogodio desni ugao
Goal
Totenhemu za prolaz treba pobjeda - još dva gola, u najboljem slučaju
Pogledajte gol kojim je Totenhem smanjio na 2:1.
55
Smanjio je Totenhem. Sjajan gol, efektna kombinacija, asistencija Alija i dobra reakcija Lukasa Moure.
Goal
54
Velika šansa za Totenhem. Eriksen za Alija, sjajna odbrana Onane...
Shot
46
Počelo je drugo poluvrijeme.
Whistle
Kraj poluvremena. Ajaks vodi 2:0 protiv Totenhema, ukupno 3:0 u dvomeču.
Još 45 minuta do finala
Pogledajte drugi gol Ajaksa za vođstvo od 2:0 protiv Totenhema
36
2:0 za Ajaks. Precizna akcija, Tadić za Ziješa koji je sa 14-15 metara pogodio pored nemoćnog Ljorisa
Goal
30
Dušan Tadić se izborio za poziciju ali je iskosa sa lijeve strane šutirao pored suprotne stative
Shot
24
Još jednom opasni gosti. Eriksen - pravo u golmana Ajaksa sa ivice šesnaesterca.
Shot
23
Dobra i brza akcija Totenhema. Ali je pronašao Sona, čiji je udarac lako odbranio Onana.
Shot
Matajs de Liht je tek četvrti tinejdžer koji je postigao gol u polufinalu Lige šampiona.
6
Kakav početak - Totenhem je umalo izjednačio. Son je pogodio stativu.
Shot
5
Vodi Ajaks - Matajs de Liht, glavom nakon kornera.
Goal
4
Prva šansa za Ajaks. Odličan napad, na lijevoj strani je bio Tadić - otvorio je poziciju za šut, lopta zakačila Tripijea, a budan je bio Ljoris-
Shot
1
Počeo je meč.
Whistle
Izmjena u sastavu Ajaksa, povrijedio se Neres na zagrijavanju, zamijenio ga je Dolberg.
Totenhem juri 0:1 sa opasnim Sonom, koji je propustio prvu utakmicu zbog kartona.
Jedna izmjena u sastavu Ajaksa u odnosu na prvi meč - Mazraui umjesto Feltmana.
Nakon spektakularnog meča na "Enfildu" i prolaska Liverpula u finale Lige šampiona, drugog finalistu odlučiće revanš između Ajaksa i Totenhema.
Ajaks ima veliku šansu da se poslije 23 godine bori za trofej, jer ima 1:0 iz prvog meča u Londonu.