Odložena odluka o prvaku: Poraz Sutjeske, ali i samo remi Budućnosti

Nakon 25 utakmica Sutjeska je doživjela poraz. Kraj Bistice je slavio Titograd sa 2:1, u prvom meču 33. kola Telekom 1. CFL. Kiks Sutjeske do kraja nije iskoristila Budućnost koja je osvojila samo bod protiv Petrovca i smanjila zaostatak na šest bodova, na tri kola prije kraja
6359 pregleda 1 komentar(a)
Sa utakmice Sutjeska - Titograd (Foto: Milan Šapurić), Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 11.05.2019. 16:25h

Četiri kola prije kraja još nije poznat šampion Crne Gore, ali je i pored poraza od Titograda Sutjeska bliža trofeju, jer Budućnost protiv Petrovca nije uspjela da osvoji više od boda i šampionsku trku učini zanimljivijom u finišu.

Tri kola prije kraja, naime, razlika je šest bodova, s tim da Nikšićani više nemaju pravo na kiks, jer u posljednjem kolu gostuju Budućnosti.

Titograd je pokvario slavlje Sutjesci, prekinuo je niz Nikšićana od 25 mečeva bez poraza.

Podgorički tim poveo je golom Mamadu Mendija u 14. minutu.

Izjednačio je u 33. minutu Božo Marković, kome je osam minuta ranije Saša Ivanović odbranio penal.

Pobjedu OFK Titogradu, 14. u prvenstvu, donio je Marko Pavićević devetim golom u 89. minutu.

Budućnost je u gostima igrala sa Petrovcem 0:0, a golova nije bilo ni u duelu Grblja i Zete u Radanovićima.

Pobjedu u gostima upisao je Rudar, koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savlai Lovćen 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Radomir Đalović u 90. minutu.

Uspješna u gostima biila je i Iskra, koja je u Golubovcima savladala Mornar 3:1.

Barski tim poveo je golom Dejana Račića u 8. minutu.

Krstović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Zete, Nikola Krstović sa 13 golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Drugoplasirani Aleksandar Vujačić iz Budućnosti postigao je 12 pogodaka, a po deset Radomir Đalović iz Rudara i napadač Sutjeske Božo Marković.

Po devet puta u listu strijelaca upisali su se nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević i član OFK Titograda, Marko Pavićević.

Strijelci po osam golova su Miloš Mijić iz Budućnosti, Vladan Kordić iz Grblja i napadač Lovćena Goran Vujović.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.

Rezultati 33. kola

SUTJESKA - OFK TITOGRAD 1:2 (Božo Marković je u 25. minutu promašio penal za Sutjesku, odnosno odbranio ga je Saša Ivanović)