Ludilo u Turskoj: Dva penala za Galatasaraj, 12 minuta nadoknade i gol za pobjedu u 97. minutu

Galata ima 66 bodova, tri više od Istanbul Basakšehira, koji meč treba da odigra sjutra na svom terenu protiv Ankaragučua
5140 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje igrača Galatasaraja poslije meča, Foto: Slavlje igrača Galatasaraja poslije meča
Ažurirano: 11.05.2019. 19:52h

Fudbaleri Galatasaraja savladali su danas u gostima Rize 3:2 i makar do sjutra osamostalili se na prvom mjestu na tabeli turskog šamiponata.

Galata poslije 32 kola ima 66 bodova, tri više od Istanbul Basakšehira, koji meč treba da odigra sjutra na svom terenu protiv Ankaragučua.

A nevjerovatan meč viđen je danas na "Čakir Didi" stadionu u Rizeu. Galatasaraj je poveo golom Fegulija, imao i penal da duplira vođstvo, ali je Dianj bio neprecizan.

Kazna je stigla u smiraj prvog poluvremena, kada su domaći izjednačili.

Imao je Galatasaraj u drugom poluvremenu igrača više, kada je isključen Samudio, ali do gola i preokreta sa igračem manje stižu domaći preko Umara.

A onda nevjerovatna završnica - prvo je sudija produžio meč za 12 minuta, da bi u 91. dosudio novi penal za goste.

Dianj je ovog puta bio precizan.

I onda u 97. minutu veliko slavlje gostujućih igrača i navijača - Feguli je centrirao sa desne strane, Dianj bio na pravom mjestu i sproveo loptu u mrežu za novu pobjedu ekipe Fatiha Terima.