Evro-makazice: Pogledajte majstoriju Belotija koja je lansirala Torino

Toro ostao u igri za plasman na evropsku scenu, pobjedom nad Sasuolom (3:2), zahvaljujući sjajnom golu Belotija
1226 pregleda 0 komentar(a)
Andrea Beloti i Simone Zaza, Foto: Alessandro Di Marco

Torino je u prvom nedjeljnom meču Serije A savladao Sasuolo 3:2.

Dramatična utakmica na Olimpijskom stadionu "Grande Torino" odlučena je grandioznim "makazicama" Andree Belotija, osam minuta prije kraja.

Junak meča mogao je da postane tragičar, jer je u 17. minutu promašio penal.

Sasuolo je poveo u 27. minutu golom Burabija, ali se ispostavilo da je taj gol više naškodio gostima - marokanski fudbaler je, naime, zbog prekomjernog slavlja dobio drugi žiti, odnosno crveni karton.

Toro je izjednačio u 56. minutu preko Belotija, ali su gosti i s igračem manje poveli drugi put - u 71. minutu pogodio je Španac Pol Lirola.

"Granata" je, međutim, preokrenula u samo minut - Zaza je izjednačio u 81, a Beloti majstorijom 60 sekundi kasnije potpisao preokret.

Torino je ostao u igri za plasman u Evropu - ima tri boda manje od četvrtoplasiranog Intera, ali i utakmicu više.