Stiven Džerard, Foto: RUSSELL CHEYNE
Ažurirano: 12.05.2019. 15:47h

Fudbalska scena u Škotskoj će od naredne sezone napokon podsjećati na "stara" vremena.

Tačnije na vrijeme prije izbacivanja Rendžersa u niži rang 2012. godine. Pokazala je to ova sezona, u kojoj će Seltik uzeti titulu, ali bez dominacije nakon kazne najljućem neprijatelju.

"Policajci" su danas dobili "kelte" sa 2:0, i kolo prije kraja škotske Premijer lige imaju nedostižnih šest bodova manje od Seltika.

Ipak, "policajci" i "kelti" dobili su ove sezone po dva prvenstvena Old firma, kako se zove stari derbi u Glazgovu. I oba kluba imaju identičnu gol razliku, ali su fudbaleri Rendžersa postigli šest golova više.

Ekipu Stivena Džerarda u vođstvo je doveo Tavernije već u 2. minutu, iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, a centaršut je iznenadio sve, uključujući gomana Bejna.

U 63. minutu je Arfrid postavio konačan rezultata nakon sjajne akcije svog tima.