Titula u Mančesteru: Siti nije dozvolio čudo, Liverpul će morati još da sačeka

6149 pregleda 5 komentar(a)
Fudbaleri Mančester sitija, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.05.2019. 16:10h

Nevjerovatna sezona u Premijer ligi, trka dva sjajna tima, ipak je imala očekivan epilog- Mančester siti je odbranio titulu sa bodom prednosti u odnosu na Liverpul.

Šampion i pratilac postavili su nove standarde - Sitiju je za odbranu naslova bilo potrebno 98 bodova, Liverpulu je 97 bilo nedovoljno.

Tim Pepa Gvardiole drhtao je u Brajtonu do 38. minuta, kada je golom Laporta preokrenuo na 2:1. Od tog momenta sve je bilo jasno, a Marez i Gundogan su potvrdili pobjedu, 14. uzastopnu u šampionatu.

Na "Enfildu" je kratko trajala nada u čudo, ali su "redsi" na dostojanstven način završili obaveze u prvenstvu - trijumfom od 2:0 nad Volvsima.

Za Jirgena Klopa i njegove momke meč sezone sada je 1. juna, protiv Totenhema u finalu Lige šampiona.

Rana će, ipak, ostati - od 1990. Liverpul čeka na titulu u prvenstvu...

Tok mečeva

Brajton - Mančester siti 1:4

Glen Marej 27. - Serhio Aguero 28, Ajmerik Laport 38, Rijad Marez 64, Ilkaj Gundogan 72.

Liverpul - Vulverhempton 2:0

Sadio Mane 18, 82.

"Redsi" vode 2:0, slaba utjeha za veličanstvenu sezonu u Premijer ligi - opet Mane.

Više nema nade za Liverpul - Ilkaj Gundogan je donio Sitiju vođstvo od 4:1, sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Sve je gotovo, trebalo bi da se dogodi čudo da Mančester siti ne odbrani titulu - Rijad Marez je pogodio za 3:1 protiv Brajtona.

Nema promjena, pola sata dijeli Siti od odbrane titule.

Preokret - golom Ajmerika Laporta u 38. minutu, udarcem glavom nakon kornera, Mančester siti je poveo u Brajtonu. Šampion je ponovo na vrhu.

Spektakl u Brajtonu - domaćin je poveo golom Glena Mareja, odmah je izjednačio Serhio Aguero!

Stiže gol na "Enfildu" - Sadio Mane. Liverpul je u ovom trenutku prvak!

Liverpul je krenuo agresivno, Klopov tim želi do prednosti i da čeka vijesti iz Brajtona.

Počeli su mečevi u Brajtonu i Liverpulu.

Premijer liga ulazi u foto-finiš - najneizvjesnija trka za titulu u Evropi, dva spektakularna tima, odlučiće se u posljednjih 90 minuta.

Mančester siti ima bod prednosti - 95, u odnosu na Liverpul i gostovanje "nezainteresovanom" Brajtonu.

"Redsi" se nadaju čudu, a vjeruju u pobjedu nad Vulverhemptonom.