PSV ne vjeruje u čuda, Ajaks već slavi 34. titulu

"Kopljanici" bi mogli da ostanu bez trofeja samo pod uslovom da izgube od Grafšapa, a PSV dobije Herenven sa 15 golova razlike
1808 pregleda 0 komentar(a)
Dušan Tadić, Foto: Peter Dejong
Ažurirano: 12.05.2019. 17:07h

Ajaks su sekunde dijelile od finala Lige šampiona, ali ih je gol Totenhema odvojio od sna.

Ipak, "kopljanici" su našli snage da se vrate i pobjedom nad Utrehtom 4:1, iskoristili su kiks PSV Ajndhovena na gostovanju AZ Alkmaru (1:0), i osvojili su titulu. Kolo prije kraja, jer Ajaks ima tri boda i nedostižno bolju gol razliku u odnosu na PSV.

Ajaks je pred revanš polufinala Lige šampioan sa Totenhemom osvojo i Kup Holandije, pa je tako duplom krunom prekinuo četvorgodišnji period bez trofeja.

Utreht, u čijem je stručnom štabu Željko Petrović, poveo je na "Johan Krojf areni" već u 1. minutu, glom Busaida. U 14. je izjednačio Huntelar, da bi u prvom minutu nadoknade poluvremena Van de Bek preokrenuo na asistenciju Tadića.

Dušan Tadić je golovima u 75. i sa penala u 80. minutu stavio tačku u borbi za titulu.