U polufinalu se sastaju Valter - Lange bay technique i SD Akapulko - AKMF Stupovi
893 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje igrača AKMF Stupovi, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 15.05.2019. 09:55h

Valter, Lange bay technique, AKMF Stupovi i SD Akapulko boriće se za prolaz u finale Podgoričke minifudbal lige.

AKMF Stupovi su savladali Dadex (1:0) zahvaljujući pogotku Stefana Otaševića minut prije kraja produžetaka.

Valter je bio bolji rival u duelu sa ekipom Avanturistički park Gorica (2:1), ali je morao da strijepi za pobjedu do samog kraja, iako je imao dva gola prednosti.

Lange bay technique je nakon izvođenja penala savladao ekipu Podgorica 2014.

U regularnom dijelu, kao i produžecima nije bilo pogodaka. U penal seriji odlični su bili golmani Darko Brković i Vasilije Gojačanin.

Brković je odbranio dva penala, dok je Gojačanin "skinuo" jedan više i odveo svoju ekipu u polufinale.

U možda i najboljem meču faze, SD Akapulko je savladao ekipu Fida, najviše zahvaljujući tome što je bolje koristio šanse od protivnika.

Fida je na startu bila konkretnija, ali je do prednosti prvi došao Akapulko u 13. minutu preko Zorana Barovića.

I početkom drugog poluvremena Fida je stvorila dvije dobre prilike, ali je za promašaje uslijedila još jedna kazna - ovog puta u 24. minutu precizan je bio Aleksandar Bošković.

Igrači Fide su nastavili sa napadima, ali nijesu uspijevali da pronađu način da savladaju raaspoloženog golmana Miloša Lekovića.

Putnik u polufinale je riješen u 30. minutu kada je Ivan Tomašević fenomenalnim udarcem pronašao put do protivničke mreže.

Do kraja Fida je uspjela da dođe do više nego zasluženog počasnog pogotka preko Gorana Drobnjaka u posljednjem minutu.

Rezultati i strijelci

Valter - Avanturistički park Gorica 2:1 (1:0) - Boris Mijović u 3. i Nikola Mijović u 25. minutu za Valter, Bojan Jovanović u 37. minutu iz penala za Avanturistički park Gorica.

AKMF Stupovi - Dadex Masline 1:0 (0:0) - Stefan Otašević u 49. minutu

Podgorica 2014 - Lange bay technique 2:3 nakon penala, u regularnom toku 0:0.

SD Akapulko - Fida 3:1 (1:0) - Zoran Barović u 3, Aleksandar Bošković u 24. i Ivan Tomašević u 30. minutu za Akapulko, Goran Drobnjak u 39. minutu za Fidu.

Polufinalni mečevi na programu su 25. i 26. maja, a sastaju se Valter - Lange bay technique i SD Akapulko - AKMF Stupovi.