Samo bod protiv Sasuola, Roma daleko od Lige šampiona

Roma, naime, sada ima 63 boda, nalazi se na petom mjestu, i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od četvrtoplasirane Atalante, te tri boda manje i utakmicu više od Intera. Atalanta u nedjelju gostuje Juventusu, a Inter je gost Napolija.
616 pregleda 0 komentar(a)
Edin Džeko i Brajan Kristante

Iako ne matematički, ali Roma je, praktično otpala iz trke za mjesto u Ligi šampiona, a ako u posljednjem kolu ne savlada Parmu kod kuće, mogla bi, uz nepovoljan razvoj ostalih rezultata, i da ostane bez plasmana u Ligu Evrope.

Rimljanima je za produžetak nade trebala večerašnja pobjeda u gostima protiv Sasuola, ali Rimljani nisu uspjeli bolje od mršavih 0:0, a taj rezultat će, vjerovatno, biti nedovoljan za plasman u LŠ.

Rimljani su bili bolji rival u Ređo Emiliji, imali nekoliko šansi da dođu do pogotka, ali je organizovana odbrana domaćih izdržala.

Prvo poluvrijeme nije bilo sadržajno, pošto je jedina šansa viđena u finišu, kad je napadač Sasuola Boga izbio sam pred Mirantea, šutirao u lijevu stranu, ali je golman Rome izašao kao pobjednik iz tog duela.

U drugom poluvremenu, Roma je imala barem tri dobre prilike. El Šaravi je probao u 57, Džeko u 60, a zatim i Džastin Klajvert u 75. minutu. Ali, promjene rezultata nije bilo...

Istina, u 93. minutu Federiko Facio pogodio je mrežu Sasuola, ali je Edin Džeko bio u ofsajdu pa je gol opravdano poništen.

Fudbaleri Đenoe i Kaljarija igrali su neriješeno 1:1, što znači da tim sa stadiona „Luiđi Feraris“ još nije obezbijedio opstanak.

Takav rasplet znači da Đenova ima 37 bodova na 17. mjestu tabele, dva više od Empolija, koji ima utakmicu manje i nalazi se u opasnoj zoni. Kaljari je na 12. poziciji sa 41 bodom i izvjesno je izborio opstanak.

Udineze je u pretposljednjem meču sezone, a posljednjem na svom terenu savladao Spal 3:2. Imao je Udineze 3:0 na poluvremenu, ali su gosti meč učinili zanimljivijim uz dva gola u nastavku.