Galatasaraj preokretom u derbiju do 22. titule

Galatasaraj je u direktnom duelu pobijedio najvećeg konkurenta i prigrabio je 22. titulu prvaka
1259 pregleda 0 komentar(a)
Galatasaraj
Galatasaraj

Galtasaraj je prvak Turske! U direktnom duelu za titulu izabranici Fatiha Terima su nakon preokreta pobijedili Bašakšehir 2:1, i kolo prije kraja došli su do 22. klupske titule prvaka Turske.

Goste, koji su u većem diejlu sezone proveli na prvom mejstu u vođstvo je na "Turk telekom areni" doveo bosansko-hercegovački napadač Rijad Bajić u 17. minutu.

Domaćin je sabio redove, sjajno je odigrao u nastavku a preokret su režirali Afrikanca - Alžirac Sofijan Feguli je izjednačio u 47, da bi preokret potpisao Nigerijac Anri Onjekuru u 67. minutu. Galatasaraj ima tri boda više, bolju gol razliku i i međusobni skor od Bašakđehira

Utakmicu je sudio jedan od najbojih svjetskih arbitara, Džunejt Čakir.

Galata će igrati u Ligi šampiona, dok će gradski rival, Bašakšehir morati kroz kvalifikaciej da traži put u evropskoj eliti.