Akapulko i Valter u borbi za šampionski pehar

Akapulko nakon preokreta slavio u duelu sa AKMF Stupovi (2:1)
1147 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča SD Akapulko - AKMF Stupovi, Foto: Minifudbal.me

Ekipe SD Akapulko i Valter boriće se za titulu prvaka Podgoričke minifudbal lige.

U drugom polufinalnom meču, Akapulko je sinoć savladao AKMF Stupovi 2:1.

U ponedjeljak veče Valter je trijumfom protiv Longe bay technique izborio plasman u finale.

U meču, koji je od mnogiz zaljubljenika u mali fudbal, okarakterisan kao jedan od najboljih koji je odigran ove sezone na terenu SC Dadex, Akapulko je nakon preokreta savladao Stupove.

U prvom poluvremenu, Akapulko je imao veći posjed lopte ali mu protivnik nije dozvolio da razvije svoju prepoznatljivu igru.

Akapulko je prvi došao do šanse na meču ali je golman Nemanja Koprivica odbranio udarac Aleksandra Boškovića.

Stupovi su igrali čvrsto u odbrani i tražli šansu iz kontranapada i dočekali je u u 14. minutu kada je Stefan Otašević preciznim i efektnim udarcem savladao golmana Miloša Lekovića.

U drugom poluvremenu, Akapulko je napravio još veći pritisak, stvorio nekoliko izglednih prilika i došao do izjednačenja u 28. minutu. Poslije slobodnog udarca, igrači Akapulka su napravili višak, a Đuro Mugoša preciznim udarcem savladao protivničkog golmana.

Akapulko je brzo stigao i do vodećeg gola - nakon sjajne akcije Vladan Popović je savladao Koprivicu.

I pored vođstva, Akapulko je nastavio sa napadima, ipak najbolju šansu imali su Stupovi u finišu meča ali je Leković odlično odbranio u situaciji jedan na jedan sa Nikolom Pejovićem.

Rezultat

SD Akapulko - AKMF Stupovi 2:1 (1:0) - Đuro Mugoša u 28. i Vladan Popović u 33. minutu za SD Akapulko, Stefan Otašević u 14. minutu za AKMF Stupovi