• 68
    Ivobi
0-0
90
Kraj meča! Sjajno drugo poluvrijeme sa pet golova i ubjedljiva pobjeda Čelsija koji je osvojio Ligu Evrope!
Whistle
Azar je izašao iz igre par minuta prije kraja regularnog toka. Vjerovatno posljednja utakmica u dresu Čelsija za belgijskog majstora. autor: Reuters
Velike prilike je imao Arsenal preko Lakazeta i Viloka, ali ostaje 4-1.
autor: Reuters
81
Umalo da Aspilikueta zakuca loptu u mrežu za 5-1. Bio je zamalo neprecizan.
Shot
79
Arsenal napada, što otvara dosta prostora za kontre Čelsija. Pokušaj Vilijana je u korner skrenuo Čeh.
Shot
Gol Azara za 4-1
Momenat kada Azar postiže drugi gol
Momenat kada Azar postiže drugi gol autor: Reuters
Gol Ivobija za 3-1
72
Tek što se ponadao Arsenal, Čelsi postiže još jedan gol i opet je strijelac Eden Azar. Prebacio je Žiru loptu do Belgijanca i njemu nije bilo teško da savlada Čeha!
Goal
Gol Azara za 3-0
68
Nevjerovatan gol Aleksa Ivobija! Sjajno je uhvatio volej sa dvadesetak metara i Arsenal će sada pritisnuti u nadi da će brzo postići još jedan gol.
Goal
65
Eden Azar je prevario Čeha i sada je to praktično nedostižnih 3-0 za Čelsi. Lijep način da Belgijanac odigra vjerovatno posljednji meč u londonskom timu.
Goal
64
Penal za Čelsi! Prilika da se sve riješi u Bakuu. Mejtlend-Najls je naivno faulirao Žirua.
Whistle
Gol Pedra za 2-0
60
Sjajna kontra Čelsija i gol Pedra za 2-0! Ubacio je Azar loptu u sredinu i Španac je bio siguran sa 11 metara.
Goal
59
Pokušava Arsenal da uzvrati, ali inicijativa ne dovodi do konkretnih prilika.
Whistle
Gol Žirua u četiri fotografije
Gol Žirua
49
Vodi Čelsi golom Žirua! Majstorija bivšeg napadača Arsenala koji je glavom fenomenalno reagovao ispred Košćelnog.
Goal
48
Prvi opasan pokušaj u drugom poluvremenu - šutirao je Žiru, ali na kraju samo korner.
Shot
45
Poluvrijeme je završeno bez golova. Arsenal je počeo agresivnije, imao pritisak i stvarao šanse, ali se Čelsi oslobodio u posljednjih 15 minuta i napravio dvije opasne situacije.
Whistle
39
Opasan pokušaj Žirua, ali Čeh brani vrhovima prstiju.
Shot
33
Novi pokušaj Emersona iz slične pozicije, ovog puta je jako šutirao pravo u Čeha koji je to odbranio.
Shot
29
Probudio se i Čelsi. Šutirao je Emerson iz dobre pozicije iz šesnaesterca, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner
28
Strahovit udarac Džake sa dvadesetak metara i to slabijom desnom nogom, ali je lopta samo zakačila gornji dio prečke.
Shot
25
Prvi pokušaj Čelsija. Kante je ubacio loptu sa desne strane, ali Žiru nije uspio da je iskontroliše u šesnaestercu.
Whistle
Sudar Kepe i Aspilikuete
Sudar Kepe i Aspilikuete autor: Reuters
21
Sudar Kepe i Aspilikuete nakon jedne duge lopte za Lakazeta. Srećom, nije došlo do ozbiljnije povrede saigrača.
Whistle
Situacija posle koje je Arsenal tražio penal.
17
Lakazet je sklonio loptu ispred Kepe, u prvi mah se činilo da je sudija Roki svirao penal, ali na kraju ipak samo gol-aut.
Whistle
15
Dosta prostora ima po bokovima Čelsija. Nije uspio Kolašinac da uputi opasniji centaršut, a nije bilo opasnosti ni nakon kornera.
Corner
Prva nešto opasnija situacija pred golom Čelsija. Mejtlend-Najls je centrirao sa desne strane i natjerao Kepu da boksuje, a na odbijenu loptu je naletio Obamejang, ali je bio neprecizan.