Englezi nestvarnim greškama pogurali Holandiju u finale

Englezi vodili, ali su dva velika kiksa Džona Stonsa i jedan Rosa Barklija bili kobni
4851 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Holandije, Foto: SUSANA VERA/Reuters

Protivnik domaćeg Portugala u finalu prvog izdanja Lige nacija biće Holandija.

„Lale“ su nakon produžetaka savladale Englesku 3:1, a prelomni pogodak, koji je na kraju upisan kao autogol Kajla Vokera, bio je komičan.

Naime, Džon Stons se u 97. minutu spetljao i izgubio loptu, Memfis Depaj je šutirao, Džordan Pikford, ali je naletio Kvinsi Proms. Ni tu nije bio kraj, jer je lopta udarila u obje noge beka Totenhema i završila u mreži, iako bi prošla pored stative da je Voker nije dirao!

Englezi su se opet obrukali, jer je večeras očajni Stons u 114. minutu loše dodao loptu Rosu Barkliju, koji je pokušao da je doda Pikfordu, ali je „pronašao“ Depaja i omogućio mu asistenciju za lak gol Promesa.

Englezi su poveli golom Markusa Rašforda iz penala u 32. minutu, nakon velike greške Matajsa de Lihta, koji je slično kao Stons kasnije izgubio loptu i onda srušio upravo Rašforda.

Štoper za kojeg se otimaju najveći svjetski klubovi se iskupio u 73. minutu, kada je nakon kornera Depaja pobjegao nesrećnom Stonsu i izjednačio.