Turska prva srušila svjetskog šampiona, Italija, Belgija i Njemačka maksimalno

5285 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Turske slave gol protiv Francuske
Ažurirano: 08.06.2019. 23:18h

Italija, Belgija i Njemačka zadržali su maksimalan učinak u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, istina Italijani i Belgijanci sa utakmicom više od "pancera", dok je Turska dobila derbi protiv Francuske i nanijela "trikolorima" prvi poraz.

Ajhan i Under su za 10 minuta u prvom poluvremenu donijeli pobjedu Turskoj u duelu sa svjetskim šampionom (2:0), pa je Turska sada prva u grupi H sa sve tri pobjede, dok Francuzi imaju jedan poraz i dvije pobjede.

Italija je u gostima savladala Grčku 3:0, golovima Barele, Insinjea i Bonućija između 23. i 33. minuta meča. Italija je prva u grupi J, dok je Grčka upisala prvi poraz.

I Belgija ima sve tri pobjede, u grupi I, a posljednju je ostvarila kod kuće protiv Kazahstana sa 3:0, golovima Mertensa, Kastanja i Lukakua. Kazahstan je uknjižio drugi poraz u tri meča.

Sane u prvom, te Rojs u drugom poluvremenu pogodili su mrežu domaće Bjelorusije za drugu pobjedu Njemačke od 2:0 u grupi C.

Najzad, Škotska je u istoj grupi kod kuće savladala Maltu 2:1, golom Burkea u 89. minutu...

Grupa C

Estonija - Sjeverna Irska 1:2

Vasiljev 25 - Vašington 76, Madženis 78.

Bjelorusija - Njemačka 0:2

Sanel 13, Rojs 62.

Tabela: Sjeverna Irska (3 utakmice) 9, Njemačka (2) 6, Holandija (2) 3, Estonija (2) 0, Bjelorusija (3) 0.

11. jun: Njemačka - Estonija, Bjelorusija - Sjeverna Irska.

Grupa E

Hrvatska - Vels 2:1

Lorens (autogol) 17, Perišić 48 - Bruks 77.

Azerbejdžan - Mađarska 1:3

Madatov 70 - Orban 18, 53, Holman 71.

Tabela: Hrvatska (3 utakmice) 6 bodova, Mađarska (3) 6, Slovačka (2) 3, Vels (2) 3, Azerbejdžan (2) 0.

11. jun: Azerbejdžan - Slovačka, Mađarska - Vels.

Ajhan 30, Under 40.

Tabela: Turska (3 utakmice) 9, Francuska (3) 6 bodova, Island (3) 6, Albanija (3) 3, Moldavija (3) 3, Andora (3) 0.

11. jun: Island - Turska, Andora - Francuska, Albanija - Moldavija.

Grupa I

Rusija - San Marino 9:0 (2:0)

Ćevoli (autogol) 25, Dzjuba 31 (penal), 74, 76, 88, Kudrjašov 36, Mirančuk 41, Smolov 77, 83/

Belgija - Kazahstan 3:0

Mertens 11, Kastanj 14, Lukaku 50.

Škotska - Kipar 2:1

Robertson 61, Burke 89 - Kusulos 87.

Tabela: Belgija (3 utakmice) 9 bodova, Rusija (3) 6, Škotska (3) 6, Kipar (3) 3, Kazahstan (3) 3, San Marino (3) 0.

11. jun: Kazahstan - San Marino, Rusija - Kipar, Belgija - Škotska.

Grupa J

Jermenija - Lihtenštajn 3:0

Gazarjan 2, Karapetijan 18, Barsegjan 90+1.

Finska - BiH 2:0

Puki 56, 68.

Grčka - Italija 0:3

Barela 23, Bonući 30, Insinje 33.

Tabela: Italija (tri utakmice) 9 bodova, Finska (3) 6, Grčka (3) 4, BiH (3) 4, Jermenija (3) 3, Lihtenštajn (3) 0.

11. jun: Lihtenštajn - Finska, Italija - BiH, Grčka - Jermenija.