Inter u petoj brzini na krilima Ikardija, pobjede Rome i Milana, het-trik Iličića

Argentinski napadač postigao četiri gola u Đenovi, Andre Silva opet spasao "rosonere"
ikardi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.03.2018. 16:14h

Golgeterska klasa Maura Ikardija ponovo je buknula i to na stadionu na kojem je stekao reputaciju - kapiten Intera postigao je četiri gola protiv Sampdorije na "Marasiju" u ubjedljivom trijumfu svog tima od čak 5:0.

Tako je Ikardi prešao granicu od 100 pogodaka u Seriji A (sa 25 godina šesti je najmlađi fudbaler koji je to uspio), zaustavio se za sada na 103 i ušao u birano društvo zemljaka u kojem su Gabrijel Batistuta, Ernan Krespo, Abel Balbo i Gonsalo Iguain, Argentinci koji su upisali više od 100 golova u italijanskom prvenstvu.

Ikardi je pogađao u 30. iz penala, zatim 31, 44. i 51. minutu, pa je Inter konačno impresionirao nakon očajnih partija koje su gledane još od decembra...

"Trener Lućano Spaleti nas je provocirao malo riječima kako nismo dovoljno dobri. To je bila njegova psihološka igra. Pokazali smo da imamo kvalitet, odigrali smo veliku utakmicu. Mojih 100 golova? Srećan sam, a najviše zbog toga što sam ih postigao u dresu ovog kluba, a sudbina je što sam i prvi i 100. dao na ovom stadionu - rekao je Ikardi.

Posebno efektni su bili golovi za 3:0 i 5:0 - jedan je dao petom, a drugi fantastičnim volej udarcerm.

Dobra vijest za navijače Intera je i gol Ivana Perišića, igrača koji je blistao na startu sezone, a u posljednje vrijeme bio u velikoj krizi...

"

"Možemo da pričamo o pojedincima i to je u redu. Ali, ovo je meč u kojem smo od prvog minuta do posljednjeg bili prava ekipa", istakao je Spaleti.

Roma je pobijedila Krotone sa 2:0 i učvrstila se na trećem mjestu na tabeli - "vučicu" su do trećeg trijumfa zaredom u Serije A vodiliStefan El Šaravi i Rađa Naingolan.

cro-rom от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je slavio peti put zaredom, a drugi u sedam dana mu je tri boda donio Andre Silva, Portugalac koji je "obilježen" kao jedno od najgorih pojačanja "rosonera" u posljednjih desetak godina.

Na "San Siru" je pao Kjevo sa 3:2 - bivši napadač Porta je pogodio uz dosta sreće u 82. minutu i postavio konačan rezultat.

Moglo je da bude i ubjedljvije, ali je Stefano Sorentino odbranio penal Frenku Kesiju u sudijskoj nadoknadi.

Moglo je da bude i ubjedljvije, ali je Stefano Sorentino odbranio penal Franku Kesiju u sudijskoj nadoknadi.

Atalanta je ponizila Veronu na "Bentegodiju" (5:0), a het-trik je upisao Josip Iličić.

Sampdorija - Inter 0:5

Perišić 26, Ikardi (penal) 30, 31, 44, 51.

Verona - Atalanta 0:5

Kristante 2, Iličić 45+4, 48, 69, Gomes 71.

Benevento - Kaljari 1:2