1621 pregleda 0 komentar(a)
Boris Mijović postiže pobjedonosni gol za Valter, Foto: Screenshot
Ažurirano: 16.06.2019. 12:15h

Valter je novi šampion Podgoričke minifudbal lige.

U finalu, ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Raspopović, poslije preokreta savladala je SD Akapulko 2:1.

Valter i Akapulko odigrali su borben, čvrst meč na kojem nije viđeno puno šansi, ali je mnogobrojna publika mogla da uživa.

Akapulko je prvi došao do vođstva u 11. minutu kada je pogodio Ivan Tomašević udarcem sa distance.

Primljeni gol nije obeshrabrio Valter, koji je preko junaka meča Borisa Mijovića došao do preokreta.

Prvo je preciznim udarcem u 27. minutu poravnao rezultat, da bi u 33. minutu nakon kratkog dodavanja Nikole Mijovića opet pronašao put do protivnilčke mreže.

Nakon drugog primljenog gola, Akapulko je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali su igrači Valtera u odbrani bili besprekorni.

Za ekipu Valtera, ovo je prvi trofej prvaka. Do sada šampioni su bili Pljevlja, Dadex, Kole trans, Vodomont i Graničar.

U meču za treće mjesto Stupovi su savladali Lange bay technique takođe poslije preokreta i igranja produžetaka.

Za najboljeg igrača lige proglašen je Vladan Popović iz ekipe SD Akapulko.

Za najboljeg golmana proglašen je Miloš Leković, takođe iz ekipe SD Akapulko.

Najbolji strijelac lige je Marko Radulović iz ekipe Caffe bar Studio 5, koji je postigao 36. pogodaka.

Nagradu za fer plej dobila je ekipa Napoli Tivat.

Za doprinos razvoju i popularizaciji minifudbala u Crnoj Gori, zahvalnice su uručene novinaru "Dana" Dejanu Paniću i uredniku Portala Vijesti Dušanu Cicmilu.

Za gledaoce je takođe bila organizovana nagradna igra.

Finalnu, i utakmicu za treće mjesto, koje su prenošene na TV MNE sport možete pogledati OVDJE.

Finale

SD Akapulko - Valter 1:2 (1:0) Ivan Tomašević - Boris Mijović x2

Utakmica za treće mjesto

AKMF Stupovi - Lange bay technique 3:1 1:1(0:0), Poslije igranja produžetaka; Stefan Otašević, Nikola Pejović x2 - Milan Čolović.