1528 pregleda 0 komentar(a)
Ekipa Valtera, Foto: Minifudbal.me
Ažurirano: 01.07.2019. 10:27h

Ekipa Valtera pobjednik je prvenstva Crne Gore u minifudbalu.

U reprizi finala Podgoričke minifudbal lige Valter je bio bolji od SD Akapulko 3:1.

Valter je dominirao na početku meča, stvorio nekoliko prilika, golman Miloš Leković spašavao Akapulko, a Boris Mijović u 5. minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Već iz prvog napada Akapulko je mogao do izjednačenja, ali je čuvar mreže Valtera Lazar Milanković odbranio udarac Vladana Popovića.

Početkom 8. minuta Valter je duplirao prednost - ovog puta preciznim udarcem sa distance put do mreže Akapulka pronašao je Nikola Osmajić.

Do kraja prvog poluvremena Akapulko je imao blagu terensku inicijati, stvorio nekoliko prilika, ali nisu imali rješenje za odličnog Milankovića.

U nastavku je od 25. minuta Akapulko pokušao sa igračem golmanom, a riskantna igra umalo ih je koštala pošto je Boris Mijović u 28. minutu sa dva, tri metra pogodio stativu.

Kazna za promašaj uslijedila je dva minut kasnije kada je Miloš Miličković snažnim udarcem smanjio prednost Valtera.

Pokušava je Akapulko da dođe do izjednačujućeg gola, stvorio nekoliko poluprilika, ali su jedino uspjeli da pronađu put do sopstvene mreže.

Ivan Tomašević je u visini kaznenog udarca Valtera izveo aut, dodao loptu do Popovića koji je u namjeri da je vrati Miličkoviću samo pronašao put do svoje nebranjene mreže.

Miličković je u finišu meča dobio direktan crveni karton, čime je ekipi Valtera dodatno okakšan posao.

U utakmici za treće mjesto Aerodromi CG/Aerodrom Tivat savladali su prošlogodišnjeg šampiona ekipu Pruška/Mesopromet Franca 5:3.

Za najboljeg igrača prvenstva proglašen je Boris Mijović.

Najbolji golman je Lazar Milanković.

Najbolji strijelac završnice je igrač Aerodroma Vlado Dedejić.

Utakmice su igrane za vikend u Mojkovcu, na stadionu FK Brskovo.

Na turniru je učestvovalo 8 ekipa, odnosno finalisti četiri lige, koje su pod pokroviteljstvom UMFCG.

Podgoričku minifudbal ligu su predstavljale ekipe Valter i SD Akapulko.

Tango ligu Radanovići su predstavljale ekipe Zelenika Meridian i Karampana.

Tango biznis ligu su predstavljali Aerodromi CG - Aerodrom Tivat i Fair play.

Bjelopoljsku Betis ligu su predstavljale ekipe Pruška Mesopromet Franca i Naš dom Simpo.

Finale i utakmicu za treće mjesto možete pogledati OVDJE.

Finale

SD Akapulko - Valter 1:3 (1:2) - Miličković 30 - Mijović Boris 5, Osmajić Nikola 8, Popović(ag) 37

Utakmica za treće mjesto

Pruška Mesopromet Franca - Aerdrom Tivat 3:5 (1:2) - Idrizović Mirza 12, Alić Kemal 24,32 - Vulević Danilo 6,36, Dedejić Vlado 14, Krstović Krsto 31, Brguljan Bojan 40