Amerikanke u finalu Mundijala nakon dramatičnih 90 minuta sa Engleskom

2639 pregleda 0 komentar(a)
Amerikanke slave pobjedu nad Engleskom, Foto: BENOIT TESSIER
Ažurirano: 03.07.2019. 09:56h

Fudbalerke SAD su prve finalistkinje Svjetskog prvenstva, koje se održava u Francuskoj i koje je po interesovanju i posjeti na stadionima oborilo sve rekorde.

Amerikanke su u polufinalu, nakon dramatičnih 90 minuta, pobijedile Englesku 2:1.

Kristen Pres je pogodila za vođstvo u 10. minutu, a ubrzo je izjednačila Elen Vajt.

Gol za 2:1 postigla je Aleks Morgan u 39. minutu.

U drugom dijelu Engleskinje su mogle i do preokreta.

Poništen je gol Vajt zbog ofsajda upotrebom VAR sistema, dok je u 84. minutu Stefani Hauton promašila penal za izjednačenje - odbranila je Alisa Najer.

Selekcija SAD je igrala bez najbolje igračice Megan Rapino, koja je pažnju svjetske javnosti stekla otvorenim sukobom sa predsjednikom Donaldom Trampom.

U drugom polufinalu sjutra igraju Holandija i Švedska.