SP u fudbalu za žene: Bronza Šveđankama, Engleska četvrta

Švedska u meču za treće mjesto savladala Englesku sa 2:1. Sjutra u 17 sati u Lionu veliko finale, igraju aktuelne svjetske i evropske prvakinje - Amerikanke i Holanđanke
750 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Šveđanki nakon gola, Foto: Claude Paris

Fudbalerke Švedske osvojile su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Selekcija "Tri krune" je u meču za treće mjesto u Nici slavila protiv Engleske 2:1.

Šveđanke su, kao uostalom na cijelom turniru, sjajno odigrale u prvom poluvremenu i povele golom Kosovare Aslani, napadačice Linkopinga već u 11. minutu.

Sofija Jakobson, koja igra u napadu francuskog Monpeljea udvostručila je vođstvo u 22. minutu.

Engleskinje su uspjele da smanje do poluvremena, pošto je napadačica Čelsija Frančeska Kirbi pogodila mrežu Šveđanki u 31. minutu.

No, u nastavku Švedska nije popustila i sačuvala je rezultat sa poluvremena.

Obje ekipe su 8. Svjetsko prvenstvio za žene završile sa po dva poraza, s tim da su Engleskinje nesrećno izgubile meč polufinala sa Amerikankama, a danas sasvim zasluženo od Šveđanki.

One su u grupi izgubile od Amerikanki 2:0, a nakon produžetka polufinale sa Norveškom 1:0. Ipak, Šveđanke će pamtiti Mundijal u Francuskoj po bronzanoj medalji.

Finale 8. Mundijala za žene igraju Sjedinjene Američke Države i Holandija sjutra u Lionu u 17 sati.