Atletiko u Moskvi pokazao zašto je prvi favorit

Atletiko je prvi četvrtfinalista Lige Evrope, nakon što je slavio i u Moskvi sa 5:1 (prvi meč 3:0)
Atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2018. 18:17h

Iako je u Moskvu stigao sa tri gola prednosti, Atletiko nije kalkulisao protiv domaće Lokomotive. Epilog, pet golova u mreži "željezničara", koji su napravili kobnu grešku da se otvore i krenu ka golu "kolćonerosa".

Dileme, ako ih je uopšte bilo riješio je gol Argentinca Koree već u 16. minutu, nakon što je sjajnim driblingom izbacio čuvara i pogodio u suprotni ugao.

Domaćini dvomeč ipak nijesu završili bez gola, a za to se evrogolom pobrinuo Poljak Maciej Ribus u 20. minutu.

Sve je ostalo bilo u znaku gostiju, koji su u prvom napadu u nastavku sjajnom akcijom izigrali odbranu domaćina za gol Saula Nigesa, a do kraja je Fernando Tores pogodio dva puta, a rezervsita Antoan Grizman je postavio konačnih 5:1.

Локомотив Москва - Атлетико Мадрид. Обзор матча. Лига Европы от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Rezultati:

Lokomotiva - Atletiko 1:5 (Ribus 20 - Korea 16, Niges 47, Tores (penal) 65, 70, Grizman 85)