Dinamo smirio gruzijsku senzaciju, golman "modrih" zaustavio Rolovića, preokret PSV-a

Zagrepčani slavili 2:0 u Tbilisiju
4346 pregleda 0 komentar(a)
Dinamo osvojio Gruziju, Foto: Saburtalo
Ažurirano: 23.07.2019. 21:56h

DInamo iz Zagreba je napravio veliki korak ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Modri" su slavili 2:0 u Tbilisiju protiv Saburtala, tima koji je do druge runde odveo crnogorski napadač Ognjen Rolović.

Rolović je i večeras bio najopasniji igrač domaćina, u 51. minutu je kod 0:0 imao veliku šansu kada ga je zaustavio Livaković, a onda se probudio Dinamo.

Prvo je pogodio Oršić u 67. minutu, a onda i Petković iz penala u 78.

Saburtalo je u prvom kolu kvalifikacija eliminisao moldavski Šerif, a ako se ne desi čudo u revanšu Dinamo će u 3. kolu igrati sa boljim iz duela Valete sa Malte i mađarskog Ferencvaroša.

Golova nije bilo u duelu Viktorije Plzenj i Olimpijakosa, čak pet ih je viđeno u Ajndhovenu u meču PSV-a i Bazela.

Slavio je domaćin 3:2 pogocima u sudijskoj nadoknadi, iako su Švajcarci u 79. minutu poveli 2:1.

Kopenhagen je opravdao ulogu favorita u Velsu - pobijedio je TNS 2:0.