Nije greška: Atletiko - Real 7:3, poluvrijeme 5:0; Savić i drugovi se šalili sa gradskim rivalom u Njujorku

Bilo je 6:0, potom i 7:1, Real sa dva gola u samom finišu ublažio debakl, ali nije izbjegao poniženje
11454 pregleda 0 komentar(a)
Dijego Kosta je dao četiri gola Realu, Foto: Brad Penner
Ažurirano: 27.07.2019. 04:53h

Prijateljski meč - a nezapamćeni debakl Zidanovog Reala, jedna od najljepših i najdražih pobjeda Atletika posljednjih godina.

Ne, nije greška - "kolćonerosi" su na stadionu Metlajf u predgrađu Njujorka Nju Džersiju, u okviru Internacionalnog kupa šampiona, tukli gradskog rivala 7:3!

Konačan rezultat i ne odslivakava na pravi način egzibiciju Simeoneovog tima, u kojem je do 66. minuta na terenu bio i Stefan Savić.

Atletiko je, naime, na poluvremenu vodio 5:0, čim je počeo nastavak i 6:0, dvadeset minuta prije kraja 7:1, da bi "kraljevski klub" tek u posljednjih pet minuta sa dva gola ublažio debakl, ali ne i poniženje.

Za Real su igrale skoro sve zvijezde, od Kurtoe, preko Ramosa, Modrića, Krosa i Iska, do najnovijih pojačanja, Azara i Jovića (izašao zbog povrede nakon pola sata, zamijenio ga je Benzema).

Svega je bilo u Njujorku, Dijego Kosta je postigao čak četiri gola za Atletiko, stigao je da dobije i crveni karton, a 120 miliona eura vrijedno pojačanje Žoao Feliks, predstavio se golom i nizom majstorija.

Debakl Reala najavio je Kosta već u 1. minutu, upravo na pas Feliksa.

Supertalentovani Portugalac probio je Kurtou za 2:0 u 8. minutu, na povratni pas Saula.

Prelijep gol Koree u 19. minutu donio je Atletku vođstvo od 3:0.

Ponovo Dijego Kosta i u 28. minutu je već bilo 4:0.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Brazilac sa španskim pasošem je kompletirao het-trik, i to iz penala, za nestvarnih 5:0.

Drugo poluvrijeme, 51. minut, četvrti gol Koste i senzacionalnih 6:0. Još jedna asistencija Žoaa Feliksa.

Tek u 60. minutu, i to nakon prekida, Real je golom Naća postigao prvi gol na meču (6:1).

Brzo je, međutim, opet bilo šest razlike - Vitolo je u 70. minutu pogodio za 7:1.

A Dijego Kosta ne bi bio to što jeste da prije toga, nakon četiri gola, nije dobio crveni karton. Razlog - čarka, maltene tuča sa Karvahalom, koji je takođe morao u svlačionicu.

Igru deset na deset Real je iskoristio da postigne dva gola u finišu.