Rozenborg protutnjao Mariborom, LASK šokirao Bazel u Švajcarskoj

Maribor - Rozenborg 1:1, Krasnodar - Porto 0:1, Bašakšehir - Olimpijakos 0:1, Bazel - LASK 1:2, Kluž - Seltik 1:1. Revanši su u utorak
3658 pregleda 0 komentar(a)
Džejms Forest (Seltik) slavi gol protiv Kluža, Foto: Mircea Rosca
Ažurirano: 07.08.2019. 23:06h

Kompletirani su prvi mečevi 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvak Slovenije Maribor je pred ispadanjem, a Rozenborg pred plasmanom u plej-of rundu, nakon trijumfa Norvežana u Ljudskom vrtu sa 3:1.

Gosti su vodili 2:0 golovima Sunderlunda u 50. i 64. minutu, Tavares je u 70. vratio nadu domaćima, ali je Jensen samo 60-ak sekundi kasnije postigao treći gol za Rozenborg - 1:3.

Revanš je narednog utorka u Trondhajum, a pobjednik ovog duela sastaće se u plej-of rundi sa boljim iz dvomeča Dinamo - Ferencvaroš (bilo je 1:1 u Zagrebu u prvom meču).

Porto je sjajnim pogotkom Serža Oliveire iz slobodnog udarca u 89. minutu slavio 1:0 u Krasnodaru, a istim rezultatom Olimpijakos je savladao Bašakšehir u Istanbulu - jedini gol dao je Masuras početkom drugog poluvremena.

Iznenađnje u Bazelu - redovan učesnik grupne faze Lige šampiona poražen je od austrijskog LASK-a iz Linca sa 2:1.

Biće teško Švajcarcima u revanšu, a bilo bi još teže da je ostalo 0:2, jer je Zufi smanjio u 90. minutu.

Škotski Seltik ima prednost uoči revanša, nakon 1:1 sa Klužom u Rumuniji.