Spektakl je počeo: Liverpul dao Noriču četiri gola za poluvrijeme na otvaranju Premijer lige

Liverpul - Norič 4:1 u prvom meču nove sezone Premijer lige. U subotu Vest Hem - Mančester siti, u nedjelju Mančester junajted - Čelsi
4217 pregleda 3 komentar(a)
Salah pogađa za 2:0, Foto: CARL RECINE
Ažurirano: 09.08.2019. 23:10h

Počela je nova sezona engleske Premijer lige, a Liverpul je krenuo u pohod na titulu ubjedljivim trijumfom protiv novjalije Noriča u "Enfildu" - 4:1.

Silovito su izabranici Jirgena Klopa otvorili novu priču, mrežu "kanarinaca" već do poluvremena su zatresili četiri puta.

Prvi gol nove sezone Premijer lige bio je - autogol. Štoper Noriča Henli nespretno je reagovao u 7. minutu nakon ubacivanja Firmina sa lijeve strane.

U 27. minutu Firmino je opet bio arhitekta akcije, realizator - Mohamed Salah.

Treći gol, u 28. minutu, glavom nakon kornera Aalaha, postigao je Van Dajk.

Na 4:0 je povisio Origi u 42. minutu, na asistenciju Aleksandera-Arnolgda.

Norič se nakon tri godine vratio u Premijer ligu, a na prvom gostovanu, protiv prvaka Evrope, morao je da se zadovolji samo počasnim golom.

U 64. minutu je pogodio Finac Temu Piki, otkrovenje engleskih drugoligaških terena iz prošle sezone.

U subotu i nedjelju igraju se ostali mečevi 1. kola.

Mančester siti sjutra u 12.30 gostuje Vest Hemu u Londonu, a derbi je u nedjelju u 17.30 - Mančester junajted čeka Čelsi na Old traforud.