Kraj evropske avanture: Sutjeska izgubila i u Belfastu

Sutjeska će u revanšu pokušati da nadoknadi minus iz prvog meča protiv Linfilda, koji je na stadionu pod Goricom slavio 2:1
18455 pregleda 21 komentar(a)
Marko Ćetković na prvoj utakmici Sutjeske i Linfilda, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.08.2019. 23:12h

Fudbaleri Sutjeske četvrtim vezanim porazom su završili nastup u kvalifikacijama za evropska takmičenja, jer su izgubili 3:2 od Linfilda.

Nikšićani su sa igračem manje bili od 36. minuta, kada je drugi žuti karton dobio Aleksandar Šofranac, ali su izjednačili na 2:2 i imali nekoliko šansi za potpuni preokret.

Nažalost, primili su gol iz kontre za 3:2, nakon čega je sve bilo gotovo, jer je šampion Sjeverne Irske u Podgorici slavio 2:1.

Božović
Belfast - "Vindzor park". Sudija: Miroslav Zelinka (Češka)
90
Kraj u Blefastu, Sutjeska je četvrtim vezanim porazom završila evropsku odiseju. Linfild ide u plej-of za Ligu Evrope, gdje ga čeka azerbejdžanski Karabag, koji će biti apsolutni favorit.
Whistle
76
Kraj nada - Linfild vodi 3:2. Strijelac Klark. A samo dva minuta ranije je Kojašević umalo donio preokret...
Goal
67
Prva izmjena i u domaćem timu. Kuper je zamijenio dvostrukog strijelca na utakmici pod Goricom, Kirka Milara.
Substitute
64
Žuti karton za Nemanju Nedića.
Yellow
63
Prva izmjena Nikola Rakojevića - Marko Vučić je ušao umjesto Miljana Vlaisavljevića.
Substitute
61
Inicijativa se isplatila, Sutjeska je izjednačila! Opet Bojan Božović!
Goal
60
Nova velika šansa za Sutjesku i nova sjajna odbrana Fergusona, koji je odbranio zicer Božovića.
Shot
56
Velika šansa za Sutjesku. Damir Kojašević je izveo korner, Nemanja Nedić bio na prvoj stativi, odlično šutirao, ali je golman Roan Ferguson spasao Linfild.
Shot
51
Žuti karton za Bojana Božovića, koji je pao u šesnaestercu, ali je sudija procijenio da je simulirao.
Yellow
45
Poluvrijeme u Belfastu. Sutjeska gubi 2:1 i mora da postigne dva gola da bi se domogla plej-ofa za Ligu Evrope, ali ima igrača manje.
Whistle
36
Sutjeska ostaje sa igračem manje. Aleksandar Šofranac je za dva minuta dobio dva žuta kartona i završio meč u Belfastu. Drugi je dobio jer je laktom udario Šejna Lejverija.
Red
18
Golovi se smjenjuju kao na traci, Linfild opet vodi. Strijelac Lejveri nakon velike greške Vladana Giljena.
Goal
15
Nada za Sutjesku, Bojan Božović nakon centaršuta Damira Kojaševića pogađa za 1:1!
Goal
7
Očajan početak Sutjeske, Linfild vodi. Milar je izveo korner, Staford pogodio mrežu Vladana Giljena.