Druge u grupi: Breznica stala na korak od podviga

Crnogorske šampionke poražene u 3. kolu kvalifikacione grupe za plasman u LŠ od Mitrovice sa 1:0.
2424 pregleda 1 komentar(a)
Fudbalerke Breznice, Foto: Božidar Čabarkapa / Breznica

Ostvarile su prvu, istorijsku pobjedu u kvalifikacijama, nijanse su ih dijelile od apsolutnog podviga, plasmana u 1/16 finala Lige šampiona.

Fudbalerke Breznice poražene su u odlučujućem meču druge kvalifikacione grupe u Nikšiću od prvaka Kosova, ekipe Mitrovice (1:0), čime su, mimo svih očekivanja, završile takmičenje na 2. mjestu, ispred favorizovanih prvaka Rumunije i Bugarske, NSA Sofije i Olimpije Kluž.

Izabranicima Zorana Vukovića bila je potrebna pobjeda u posljednjem kolu, ostvarile su je fudbalerke Mitrovice, kojima je i bod bio dovoljan za prolaz dalje.

Konačan rezultat u Nikšiću nije realno stanje stvari, jer su prvakinje Kosova postigle gol u 89. minutu, kada su crnogorske šampionke jurnule u napad po gol i ostavile veliki prostor u defanzivi.

Napadač Mitrovice, Kaltrina Bikaj, iz penala je pogodila mrežu Ivane Čabarkape.

Breznica je bila bolja, posebno u prvom poluvremenu, ali bez velikih šansi.

Najbliže golu Pljevljakinje su bile nakon udaraca iz daljine, Marijane Jankov u 35. i Jelene Karličić u 40. minutu.

Breznica je u prva dva kola pobijedila Olimpiju (3:2) i remizirala sa NSA (4:4).

Olimpija Kluž je zauzela 3. mjesto, nakon pobjede protiv NSA Sofije 3:2.