"Redsi" savladali Sautempton, Finac lansirao Norič ka trijumfu
3383 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Sautempton - Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.08.2019. 20:32h

Napadačkom klasom Sadija Manea i Firmina, Liverpul je riješio gostovanje na jugu, uprkos ogromnom kiksu čovjeka koji im je u srijedu donio evropski trofej - 2:1 protiv Sautemptona.

"Redsi" su igrali koliko je bilo dovoljno da smire entuzijazam "svetaca", golovima sjajnih ofanzivaca, a meč je zakomplikovao golman Adrijan.

Španac je u 83. minutu ležerno želio da doda loptu defanzivcima, a pogodio Danija Ingsa, koji se ni kriv ni dužan upisao u strijelce...

Ipak, njegova velika greška nije skupo koštala goste, ali je podsjetila navijače i Klopa koliko nedostaje Alison...

Ings je imao šansu i da donese bod, ali je loše zahvatio loptu na samo četiri metra od gola.

Napadač Noriča, Timu Puki, postigao je sva tri gola u duelu sa Njukaslom (3:1), ima ih već četiri nakon samo dva kola.

Još samo dva igrača u istoriji Premijer lige upisala su četiri pogotka u prvih 180 minuta, i to su dva legendarna golgetera - Robi Fauler (94/95, Liverpul) i Đanluka Vijali (97/98, Čelsi).

Puki je sa današnja tri postignuta gola takođe postigao prvi premijerligaški het-trik za Norič još od 1993. godine, kada je to učinio Efan Ekoku.

Everton je golom Brazilca Bernarda slavio protiv Votforda, a Bornmut u gostima pobijedio Aston Vilu 2:1.

Brajton i Vest Hem igrali su 1:1.

U prvom meču dana Arsenal je savladao Barnli sa 2:1.