Prvi trijumf Redinga, dva gola Puškaša na debiju

Rumun u centru pažnje na "Madejski" stadionu
966 pregleda 0 komentar(a)
Puškaš postiže prvi gol, Foto: Twitter.com/ReadingFC

Fudbaleri Redinga danas su na svom terenu ubjedljivo savladali Kardif 3:0 u posljednjem meču trećeg kola Čempionšipa.

Meč na "Madejski" stadionu obilježio je rumunski napadač George Puškaš, koji je ljetos stigao iz Intera.

On je, na debiju pred domaćim navijačima postigao dva gola i najavio da bi mogao biti veliko pojačanje za tim Hosea Gomesa.

Rumun je prvi put mrežu zatresao u 25. minutu, kada je uzeo loptu na svojoj polovini, prevario čuvara i savladao Smitisa.

Drugi gol postigao je pet minuta prije kraja prvog dijela, na asistenciju Svifta.

Gosti su u drugom poluvremenu svim snagama krenuli u napad, ali nijesu uspjeli da ublaže poraz, već su nakon jedne akcije izgubili loptu i dozvoli domaćima da iz kontre preko Svifta u 83. minutu postignu treći pogodak.

Reding je stigao do prve pobjede ove sezone, dok je Kardif pretrpio drugi poraz.