Bajern seli bivšeg velikana u "cvajtu", Bajer želi u ligu šampiona

Levandovski je postao šesti igrač u istoriji Bajerna sa 100 ili više postignutih golova u Bundesligi, a prvi je stranac u ligi, koji je sedam puta postigao het-trik
Robert Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.03.2018. 19:39h

U utakmici dva bivša prvaka Evrope na "Alijanc areni", Bajern je pitanje pobjednika riješio već nakon 19 minuta, kada je Hamburger primio tri gola. Na kraju, šampion i lider Bajern je utakmicu dobio sa 6:0, za siguran korak ka novoj titulu, dok je Hamburger sve bliži ispadanju u Bundesligu 2.

Tri gola postigao je Poljak Robert Levandovski, posljednji iz penala u 89, mada je i u 84. minutu imao priliku da sa penala kompletira het-trik, ali tada nije bio uspješan.

Бавария - Гамбург. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bajern nakon 26. kola ima 66 bodova, 20 više od drugoplasiranog Šalkea i Bavarcima su za novu titulu u osam preostalih kola potrebna četiri boda.

Hamburger ima tek 18 bodova i ostao je na sedam bodova ispod zone baraža.

A Bajer se pobjedom nad Menhengladbahom, makar na dan, probio na treće mejsto sa 44 boda i iščekivaće rezultate Borusije Dortmund i Ajntrahta, koji imaju po dva boda i utakmicu manje.