Šefild noći na vrhu, prvi poraz Derbija, slavio i Midlzbro

1559 pregleda 0 komentar(a)
Asombalonga proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/boro
Ažurirano: 20.08.2019. 22:53h

Fudbaleri Šefild Venzdeja savladali su večeras na "Hilsborou" Luton 1:0 i makar do sjutra veče preuzeli prvo mjesto na tabeli Čempionšipa.

"Sovama" je trijumf protiv novajlije u ligi donio Heris u 54. minutu meča.

Do prve pobjede ove sezone stigao je Midlzbro. Tim Džonatana Vudgejta minimalnim rezultatom pobijedio je ekipu Vigana, a jedini pogodak postigao je Brit Asombalonga u 23. minutu duela na "Riversajdu".

Bitan trijumf za Midlzbro, a posebno za Vudgejta kojem je ovo prvi trenerski posao u karijeri.

Derbi je na svom "Prajd parku" poražen od Bristol sitija. Vajman i Braunhil postigli su u prvom poluvremenu golove za goste. Poraz Derbija ublažio je Meriot.

Blekburn je u gostima bio bolji od Hala, takođe minimalnim rezultatom. Strijelac je bio Vilijams. Prethodno je najbolji igrač Hala, Džerod Boven promašio penal.

Birmingem je golovima Jutkeviča i Alvara savladao Barnsli.