Siti ubjedljiv u Bornmutu, prvi poraz Totenhema

Drugi trijumf šampiona - bilo je 3:1 na "Vitalitiju"
1207 pregleda 0 komentar(a)
Aguero postiže gol za 3:1, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.08.2019. 19:46h

Mančester siti se vratio pobjedama nakon remija sa Totenhemom u prošlom kolu, ali je i na gostovanju Bornmutu pokazao da tek treba da uhvati prepoznatljivu formu.

Šampion, ipak, nije imao problema na "Vitaliitiju" - slavio je 3:1 za drugi trijumf u prvenstvu.

Serhio Aguero i Rahim Sterling su donijeli dva gola prednosti "građanima", a onda je u finišu prvog poluvremena uslijedio najljepši momenat na utakmici - maestralni pogodak Harija Vilsona iz slobodnog udarca koji je probudio navijače domaćina.

Bornmut je u nastavku prijetio, imao i veliku šansu za 2:2, ali je bilo samo pitanje momenta kada će Siti dati treći gol.

I postigao ga je u svom stilu Aguero i došao do brojke od 400 golova u karijeri.

Ovo je deveta pobjeda Sitija u isto toliko premijeligaških mečeva protiv Bornmuta uz gol-razliku 28:4.

"Nikada nije lako na ovom stadionu, nismo očekivali ni sada da bude drugačije. Dobro je, pobjeda je bitna, imamo sedam bodova, mogli smo i da budemo na devet. Sve je pod kontrolom", rekao je Pep Gvardiola i osvnuo se na učinak Sterlinga i Davida Silve:

"Rahim daje golove i kada ne blistamo, što je veoma bitno. Silva? Jedan je od najboljih igrača koje sam vidio. Uvijek pronađe prostor da otvori teren, bez obzira na to koliko se protivnik duboko brani. Nevjerovatan je", istakao je Gvardiola.

A prvi poraz u sezoni upisao je Totenhem, koji je u Londonu izgubio od Njukasla.

Jedini pogodak viđen je već u 27. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Žoelinton, skupo pojačanje "svraka" iz Hofenhajma.

Vulverhempton i Barnli su remizirali (1:1), a "vukovi" su do boda stigli golom Raula Himenesa iz penala u 95. minutu.