Budućnost na pauzu sa "plus pet" u odnosu na Sutjesku, Titograd jedini slavio u gostima

Odigrane utakmice 6. kola Telekom Prve fudbalske lige. Lider savladao Grbalj, šampion remizirao na Zlatici
14074 pregleda 2 komentar(a)
Miloš Mijić, dvostruki strijelac za Budućnost protiv Grblja, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 31.08.2019. 21:09h

Pauzu u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije Crne Gore u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (Češka), fudbaleri Budućnost dočekuju sa velikih pet bodova prednosti u odnosu na šampiona Sutjesku.

Podgoričani su, naime, na svom terenu, nakon preokreta u drugom poluvremenu, savladali Grbalj i upisali petu pobjedu u šest odigranih kola.

Sutjeska je, sa druge strane, remizirala na Zlatici protiv Koma 1:1, zbog gola koji je primila u 84 minutu regularnog toka meča, pa je uknjižila drugi remi u prvenstvu.

Pobjedu nakon preokreta upisala je i Zeta, koja je savladala Rudar i stigla do drugog trijumfa u prvenstvu.

Bez golova je završen prvi meč dana na DG areni između Podgorice i Iskre.

Jedinu pobjedu u gostima upisao je OFK Titograd koji je bio ubjedljiv protiv Petrovca.

Đorđević na čelu liste strijelaca

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa pet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po tri pogotka postigli su Mihailo Perović iz Budućnosti i Goran Vujović iz Koma.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Miloš Mijić (Budućnost), Dušan Stojiljković (Budućnost), Dejan Zarubica (Budućnost), Bojan Božović (Sutjeska), Aleksa Marušić (Sutjeska), Marko Ćetković (Sutjeska), Luka Malešević (Iskra), Bogdan Milić(Iskra), Jovan Vujović (Podgorica), Luka Merdović (OFK Titograd), Miloš Kalezić (Petrovac) i Boris Kopitović (Petrovac).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.