Spektakl u Torinu: Juve vodio 3:0, Napoli izjednačio na 3:3, a onda...

Derbi drugog kola Serije A opravdao očekivanja
5950 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Juventusa, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 31.08.2019. 23:41h

Sedam golova, preokreti, finiš za infart - sve ovo, i mnogo toga više obilježilo je derbi 2. kola Serije A između dva konkurenta za skudeto.

Juventus je na kraju slavio 4:3, na kraju spektakularnog meča u Torinu.

Golovima Danila (29 sekundi prije gola je ušao u igru umjesto povrijeđenog De Šilja), Iguaina i Ronalda, "stara dama" je u 62. minutu vodila 3:0, činilo se da joj ne može izmaći druga pobjeda.

Međutim, Napolitanci se nijesu predavali, golovima Manolasa, Lozana i Di Lorenca su u 82. minutu došli do nestvarnog izjednačenja.

Ipak, u 92. minutu, nakon slobodnog udarca Pjanića, Kulibali je nesrećno nogom pogodio mrežu sopstvenog gola i tako omogućio Juventusu pobjedu u derbiju...

Napoli je, tako, i drugi meč u prvenstvu završio istim rezultatom, ali je ovoga puta protivnik bio bolji. Ekipa Karla Anćelotija je na premijeri u Firenci savladala Fiorentinu 4:3...