Grof osvojio Perm i odveo Arsenal u vrh tabele

1 komentar(a)
Grof Božović i Dzjuba, Foto: Arsenaltula.ru
Ažurirano: 09.03.2018. 13:05h

Još jedna važna pobjeda Arsenala iz Tule, koga vodi Miodrag Grof Božović, pobjeda koja, vjerovatno, vrijedi opstanka u ruskoj ligi - sadašnji Božovićev tim slavio je na gostovanju Amkaru, njegovoj bivišoj ekipi, rezultatom 2:0.

Arsenal je drugim trijumfom u drugom dijelu sezone stigao do šestog mjesta na tabeli, sa utakmicom više, ali daleko od opasne zone.

Ispred njega su Lokomotiva, Krasnodar, Spartak, Zenit i CSKA, od koga ima sedam bodova manje.

Pobjedu u Permu, donijeli su Artjom Dzjuba i Sergej Tkačev.

Dzjuba je u 11. minutu promašio penal, ali je reagovao na odbijenu loptu i poslao je u gol.

Domaćin je od 77. minuta imao igrača manje, a tri minuta kasnije ostao i sa devetoricom, nakon što je Belorukov dobio drugi žuti karton zbog faula za jedanaesterac.

Ni drugi penal gosti nisu iskoristili (Kangva je promašio), ali je Tkačev u narednom napadu riješio pitanje pobjednika...