Albancima u Parizu svirana himna Andore, pokušaj izvinjenja ispao još gori

Gostujući fudbaleri su zahtijevali da se greška ispravi i odsvira njihova himna, jer u suprotnom neće početi meč
8645 pregleda 15 komentar(a)
Fudbaleri Albanije prilikom intoniranja himne u Parizu, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 08.09.2019. 00:38h

Albanija je poražena od Francuske 4:1, a loše veče za goste u Parizu je najavljeno još prije početka utakmice.

Nakon domaće Marseljeze, na "Stad d'Fransu", naime, Albancima nije svirana njihova himna, već himna Andore!

Fudbaleri Albanije ostali su u nevjerici na sredini terena, šorikan je bio i selektor, Italijan Edi Reja. Gostujući fudbaleri su ljutitim pogledima gledali odgovorne domaćine, a onda su zahtijevali da se greška ispravi i odsvira njihova himna, jer u suprotnom neće početi meč.

Zbog toga je početak meča kasnio nekoliko minuta.

Ali, tu nije bio kraj mukama za goste. Francuzi su prije meča postigli još jedan "autogol". Zvanični spiker je, u želji da izgladi situaciju, izvinio se Armeniji za propust, a ne Albaniji!?

Sve što se dogodilo prije meča, međutim, nije motivisalo Albance da pruže jači otpor favozirovanoj Francuskoj...

Što se utakmice tiče, aktuelni šampioni svijeta opravdali su ulogu favorita protiv Albanije. Vodeći gol postigao je Kingsli Koman u 8. minutu, napadač Čelsija Olivije Žiru u 27. minutu povisio je na 2:0, da bi praktično sve nedoumice oko pobjednika otklonio Koman na asistenciju Antoana Grizmana svojim drugim golom u 68. minutu.

Prethodno Grizman nije realizovao jedanaesterac u 37. minutu.

Francuska je preko Žonatana Ikona u 78. minutu došla do 4:0, da bi poraz Albanije u 90. minutu ublažio Sokol Čikaleši iz penala.

U drugom meču Grupe H, dok je uz dosta muke na svom terenu bila bolja od Andore sa 1:0, a gol odluke je postigla preko Ozana Tufana u 89. minutu.

Francuska je prva u Grupi H sa 12 bodova, koliko imaju Turska i Island, dok je Albanija četvrta sa šest, a Andora posljednja, šesta bez bodova.