Omladinci ispustili trijumf sa penala u nadoknadi meča sa Izraelom

1032 pregleda 0 komentar(a)
Omladinska fudbalska selekcija

Omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Izraelom 4:4 u drugom kolu Memorijalnog turnira ,,Stevan Ćele Vilotić“.

U zanimljivom meču, ,,sokoli“ su dva puta gubili, bili i u zaostatku od dva gola, a onda preokrenuli, da bi u posljednjim trenucima meča primili gol iz jedanesterca.

"Ponovo smo loše otvorili meč, rano smo primili gol koji nas je izbacio iz ritma. Zatim smo pravili neke greške koje nam se ponavljaju, prije svega zbog pada koncentracije. Ipak, u drugom poluvremenu smo zaigrali mnogo bolje, postigli tri gola i imali još nekoliko šansi. To je otprilike model kako treba da igramo u budućnosti. Nažalost, u posljednjim trenucima meča skrivili smo penal i ostali bez pobjede. Morali smo mnogo bolje da riješimo tu situaciju", kazao je selektor Milorad Peković.

Izrael je poveo u petom minutu meča, kada je Roni Laufer bio precizan udarcem sa desetak metara.

Već nakon sedam minuta bilo je 1:1, zahvaljujući pogotku Abdela Osmanovića sa nekoliko metara.

Ipak, samo dva minuta kasnije Izraelci su ponovo bili u prednosti. Ovog puta mrežu ,,sokola“ zatresao je glavom Abu Abdala.

Do kraja poluvremena protivnik je stigao do dva gola viška preko Roja Korine u 23. minutu.

U nastavku su ,,sokoli“ zaigrali mnogo bolje i uspjeli da stignu do preokreta. U 53. minutu Ognjen Gašević je preciznim udarcem sa petnaestak metara smanjio zaostatak, da bi samo dva minuta kasnije Marko Mrvaljević donio izjednačenje.

Preokret je kompletirao Balša Dubljević, koji je mrežu pogodio poslije šuta sa nešto manje od 20 metara.

U trećem minutu sudijske nadoknade Aviv Nidam je iskoristio najstrožu kaznu.

Posljednji meč na turniru Crna Gora igra sa Srbijom 10. septembra od 16:30 časova.

IZRAEL - CRNA GORA 4:4

Kula: Gradski stadion. Sudija: Nenad Minaković (Srbija). Strijelci: 1:0 - Roni Laufer 5', 1:1 - Abdel Osmanović 13', 2:1 - Abu Abdala 15', 3:1 - Roj Korine 23', 3:2 - Ognjen Gašević 53', 3:3 - Marko Mrvaljević 55', 3:4 - Balša Dubljević 70', 4:4 - Aviv Nidam (p) 90'+3'. Žuti kartoni Abu Abdala - Izrael,Matija Drinčić, Kenan Nikočević, Petar Vukčević, Ognjen Gašević, Nikola Janjić, Marko Mrvaljević - Crna Gora

Izrael: Šaref Keuf, David Drori (od 81. Roe Aškenazi), Dan Lugasi, Roni Laufer (od 60. Ošer Davida), Ido Šahar, Ibrahim Jaubara, Abu Abdala (od 65. Bar Koen), Avid Nidam, Amit Meir, Roj Korine (od 46. Ejal Ajnbron), Itamar Efrat. Selektor: Guj Azuri.

Crna Gora: Petar Radulović, Matija Drinčić, Kenan Nikočević (od 46. Marko Mrvaljević), Balša Dubljević (od 83. Omar Sijarić), Luka Babić, Nikša Vujanović (od 46. Milan Vukotić), Petar Vukčević, Ognjen Gašević (od 78. Ivan Vukčević), Abdel Osmanović, Nikola Janjić, Dženan Mucić (od 46. Ivan Bojović). Selektor: Milorad Peković.