Kiks Hrvatske: "Vatreni" izgubili dva boda u Bakuu

Azerbejdžan stigao do prvog boda u kvalifikacijama
5688 pregleda 4 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.09.2019. 21:48h

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je sa Azerbejdžanom (1:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Hrvati su u Bakuu poveli preko Luke Modrića - kapiten "vatrenih" je u 11. minutu realizovao penal. Prethodno je Krivotsjuk igrao rukom, a sudija pokazao na jedanaesterac.

Napadali su poslije gola izabranici Zlatka Dalića, stvarali šanse, ali nijesu uspjeli da postignu drugi gol, pa je stigla kazna na drugoj strani. Tamkin Kalizada je u 72. minutu primio loptu na ivici šesnaesterca, a zatim se prošetao do gola rivala i matirao Livakovića.

Hrvatska poslije pet kola zauzima prvo mjesto u grupi E sa 10 bodova. "Vatreni" imaju bod više od Mađarske i četiri boda više od Velsa, ali su te dvije selekcije odigrale meč manje.

Azerbejdžan je na petom mjestu sa jednim osvojenim bodom.