Njemačka osvojila Belfast, Slovenija gleda ka završnici

Slovenci su sada drugi u grupi G sa dva boda manje od Poljske, a jednim više od Austrije
2897 pregleda 0 komentar(a)
Gnabri postiže drugi gol za Njemačku, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.09.2019. 22:50h

Njemačka je umirila igrače i sjajne navijače Sjeverne Irske, nanijela ostrvskoj reprezentaciji prvi poraz u kvalifikacijama i postavila stvari na svoje mjesto u grupi C.

"Elf" je slavio u Belfastu 2:0, efektnim golom Marsela Halštenberga (Lajpcig) na početku drugog poluvremena i pogotkom Serža Gnabrija u trećem minutu nadoknade, pa je nakon pet mečeva dostigao Irce na vrhu tabele sa po 12 bodova.

Tri manje, ali i meč manje, ima Holandija, koja je dominirala protiv Estonije (4:0).

Dvije supersile su već odigrale međusobne mečeve, a Sjevernoj Irskoj predstoje dva duela sa Holandijom i gostovanje Njemačkoj.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Veliku pobjedu ostvarila je Slovenija nad Izraelom kod kuće 3:2, a gol za tri boda postigao je Benjamin Verbič, igrač kijevskog Dinama, u prvom minutu nadoknade. Bio je to njegov drugi gol na utakmici.

Slovenci su sada drugi u grupi G sa dva boda manje od Poljske, a jednim više od Austrije. Poljaci i Austrijanci su igrali bez golova.

U grupi I je sve jasno. Belgija je protutnjala Glazgovom (4:0 protiv Škotske), dok je Rusija pobijedila Kazahstan 1:0, golom Manuela Fernandeša u 89. minutu.

Meč u Kalinjingradu je sudio naš Nikola Dabanović.

Zanimljiva borba je u grupi E. Nakon kiksa Hrvatske u Bakuu (1:1), Slovačka je u gostima savladala Mađarsku 2:1.

Hrvatska ima 10, Slovačka i Mađarska po devet, a Vels šest bodova i meč manje.