Pratite live blog sa utakmice Crna Gora - Češka u kvalifikacijama za EURO 2020

• 58
    Masopust
  • 94
    Darida
Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 5.951. Sudija: Ali Palabrik (Turska)
Engleska je savladala Kosovo 5:3.

Crna Gora je izgubila od Češke pod Goricom i definitivno ostala bez šansi da ostane u trci za 2. mjesto u grupi i plasman na Euro.

Gosti su slavili golovima Součeka u 54, Masopusta u 58. i Daride iz penala u 95. minutu i vratili se na drugo mjesto, iza neprikosnovene Engleske.

95
Darida je matirao Petkovića sa bijele tačke - 3:0 za Češku.
Goal
Penal za Čehe - Krala je faulirao Hočko.
91
Krmenčik je ušao umjesto Šika.
Substitute
Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.
Sam finiš meča, ništa ne nagovjštava da naši fudbaleri mogu da makar vrate neizvjesnost.
84
Petković je zaustavio šut Daride iz slobodnog udarca i odbio loptu u korner.
Shot
82
Souček je dobio žuti karton.
Yellow
82
Konačno izbuđenje pred golom Češke. Boljević je probao sa 20 metara, ali pravo u Valcika.
Shot
76
Masopust je izašao, u igri je Kopic.
Substitute
74
Marušić je dobio žuti karton zbog prigovora. Na drugoj strani je zapisan Jankto.
Yellow
73
Dvostruka izmjena u našem timu. Bećiraj je zamijenio Radunovića, a Savićević je na terenu umjesto Kosovića.
Substitute
Dvadeset minuta do kraja. Crna Gora ne izgleda kao tim koji može da parira Česima i poremeti im računicu.
68
Bakić je zamijenio Vukčevića.
Substitute
Kral je grubo udario Vukčevića, sudijama je to promaklo.
Splasnula je i atmosfera pod Goricom. Malo ko više vjeruje da Crna Gora može da se vrati u igru.
Smanjilo je Kosovo na 5:3 protiv Engleske. Strijelac je Murići iz penala.
58
Masopust donosi veliku prednost Česima - 2:0.
Goal
54
Vodi Češka. Pogodio je Souček glavom nakon slobodnog udarca Jankta.
Goal
Goleada u Sautemptonu. Kosovo je smanjilo protiv Engleske na 5:2 preko Beriše.
Hočko i Boljević su kreirali dobru situaciju, ali je centaršut ovog drugog otišao pravo u ruke Vaclika.
Miran početak nastavka.
46
Izmjena kod Čeha. Umjesto Suhija na terenu je Brabec.
Substitute
46
Počelo je drugo poluvijeme pod Goricom u meču u kojem Crna Gora mora da pobijedi ako želi da sačuva šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.
Whistle
Engleska - Kosovo 5:1. Sančo je dao drugi gol...
Whistle
45
Prečka Daride. Češka je bila veoma blizu gola u ovom momentu.
Shot
Sada je 4:1 za Albion protiv Kosova - upisao se i Sančo.
44
Nova šansa za Čehe, nakon kornera. Na drugoj stativi se nije najbolje snašao Jankto.
Shot
44
Jankto je probao, Petković odbio loptu u korner.
Shot
Engleska je dala treći gol Kosovu - sada je 3:1, svoju mrežu je zatresao Vojvoda.
39
Prilika za Čehe. Souček je ostao sam nakon kornera, ali je glavom šutirao pored gola.
Shot
34
Dvije šanse za Crnu Goru - prvo Radunović, pa Boljević. Nova energije naše selekcije u finišu prvog poluvremena.
Shot
32
Mugoša je sada probao, ali opet je zaustavio Vaclik.
Shot
Šansa za Crnu Goru! Hočko je maestralno uhvatio volej nakon centaršuta Marušića, ali Vaclik je odbranio...
Preokret Engleske u duelu sa Kosovom - Kejn je strijelac za 2:1.
Probao je Masopust iz prve nakon duge lopte Krala. Ostaje 0:0.
Više od šest hiljada gledalaca i dalje čeka prvi pravi napad Crne Gore. Česi dominiraju u prvih 15 minuta duela pod Goricom.
Prvih desetak minuta apsolutno pripadaju Česima, koji napadaju po lijevoj strani crnogorske odbrane. Bila je to još jedna dobra šansa u petercu "sokola".
Izjednačila je Engleska protiv Kosova, pogodio je Sterling.
Opet su opasni Česi, i to nakon prekida. Suoček i Šik su probali, ali Petković je imao sreće.
U istoj grupi u kojoj je Crna Gora - Kosovo je povelo protiv Engleske u Sautemptonu već u 1. minutu. Strijelac je Beriša.
Počeo je meč opasnim napadom Češke.
Još pet minuta do početka meča pod Goricom.
Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore je od 19.45 počela kvalifikacioni duel sa Španijom u Kasteljonu. Nakon 20 minuta igre Španci vode 2:0, oba gola dao je Dani Olmo.
Češka: Vaclik - Koufal, Čelustka, Suhi, Boril - Darida, Souček - Masopust, Kral, Jankto - Šik.
Poznati su sastavi timova.
Crna Gora i bez Simića, prvi put od starta igraju Dušan Lagator i Deni Hočko.
Lagator je debitovao protiv Mađarske, igrao je 20-ak minuta.
Crna Gora: Petković - Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović - Vukčević, Hočko - Boljević, Kosović, Vešović - Mugoša.
Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 20 i 45 dočekuje Češku u petom meču kvalifikacija za EURO 2020.
Situacija je delikatna - nakon četiri kola, crnogorski tim ima samo dva boda, tako da je pobjeda u večerašnjem meču jedina nada da naša selekcija može da se umiješa u borbu za drugo mjesto u grupi.
Zadatak težak, i zbog snage rivala, i zbog uobičajenih problema oko sastava - ponovo nema Stefana Savića, a Stevan Jovetić je odavno povrijeđen.
Prvi meč, u junu u Olomucu, završen je pobjedom Češke 3:0.
U drugom meču grupe A u Sautemptonu se sastaju Engleska i Kosovo - duel dvije vodeće i neporažene ekipe.