Titograd srušio lidera i obradovao šampiona, Budućnost sa plus dva čeka derbi sa Sutjeskom

Nakon šest mečeva, Budućnost ima pet bodova više od Sutjeske i Iskre
13881 pregleda 3 komentar(a)
Fudbaleri Budućnosti nakon jednog od promašaja pred golom Titograda, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.09.2019. 22:20h

Prvi meč nakon pauze i prvi poraz Budućnosti - u derbiju sedme runde, OFK Titograd je savladao gradskog rivala i lidera na svom terenu (2:0), pa je Sutjeska, pobjedom nad Petrovcem (3:0) prišla na dva boda zaostatka.

U srijedu se pod Goricom sastaju dva vodeća tima u meču velikog uloga.

Na Starom aerodromu pod reflektorima i jakom vjetru bilo je malo fudbala.

Budućnost dominantija, sa više šansi, ali nesnalažljiva pred golom rivala.

OFK Titograd srećniji, posebno u finišu poluvremena, kada je Stojiljković pogodio sopstvenu mrežu. U 86. minutu, Mirković je u svom šesnaestercu oborio Merdovića, a Novović iz penala stavio tačku i svom timu obezbijedio treću vezanu pobjedu.

Poraz Budućnosti ublažio je Vujačić u trećem minutu nadoknade.

Sutjeska je u posljednjih 20 minuta slomila otpor Petrovca - golovima Damira Kojaševića i Stefana Nikolića, koji je dva puta pogodio gol gostiju.

Rudar je slavio protiv Podgorice 2:1, a prvu pobjedu kod kuće ove sezone Pljevljacima su donijeli Janketić i Brazilac Tijago Rodrigeš Farija.

Gosti su u finišu ublažili poraz.

Kom je iznenadio Iskru 2:0, golovima Japanca Sentokua u 69. i Gardaševića u posljednjim trenucima meča.

SUTJESKA - PETROVAC 3:0 kraj

Damir Kojašević 69, Stefan Nikolić 83, 90+2.

GRBALJ – ZETA 0:0 kraj

RUDAR – PODGORICA 2:1 kraj

Velizar Janketić 16. (penal), Tijago Rodrigeš 24. - Goran Vujović 90+4 (penal)

ISKRA – KOM 0:2 kraj

Arihiro Sentoku 69, Sava Gardašević 90+3.

OFK TITOGRAD – BUDUĆNOST 2:1 kraj

Dušan Stoiljković (autogol) 45+1, Ivan Novović 86. (penal) - Aleksandar Vujačić 90+3.