2290 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo i Frank Riberi u duelu, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.09.2019. 20:00h

Prvi put je Mauricio Sari bio na klupi Juventusa ove sezone i prvi put aktuelni šampion nije pobijedio.

Nakon trijumfa nad Parmom i Napolijem "stara dama" je remizirala u Firenci (0:0) i može se reći da je osvojila jedan, a ne izgubila dva boda.

Jer, Fiorentina je 90 minuta bila bolji protivnik, konkretniji, pa je Juve još i dobro prošao na drugom gostovanju u sezoni.

"Neke stvari koje sam želio da vidim sa strane - vidio sam. Nije ovo bio meč na koji možemo da budemo ponosni, ali bio je dobar da pokaže naš karakter", rekao je Sari.

Kjeza, Riberi i Dalbert su u prvom poluvremenu propustili odlične šanse za "violu", a jedinu pravu priliku gostiju spriječio je Pecela kada je osujetio akciju Kedire i Ronalda.

Sari nije pobijedio na debiju (prva dva meča je propustio zbog upale pluća), a problem mu predstavlja i to što su se danas povrijedili Daglas Kosta, Pjanić i Danilo...

"Uradili smo malo, ne dopada mi se što smo prepustili loptu Fiorentini, ali napravili smo tri prinudne izmjene. To nas je dosta i poremetilo", istakao je Sari.

Timu Vinćenca Montele je ovo prvi bod u sezoni nakon što je u prva dva kola primio šest golova...

"Fiorentina propustila šansu: Juve izgubio tri čovjeka i izbjegao poraz", piše "Gazeta delo sport".

A Napoli je opravdao ulogu favorita protiv Sampdorije (2:0), koja je upisala i treći poraz u isto toliko utakmica.

Dris Mertens je kreirao šanse i pogađao - bio je strijelac u 13. i 69. minutu, pa su Napolitanci došli do druge pobjede.