Roma goleadom do prve pobjede, Pjontek donio trijumf Milanu u Veroni

Rimljani vodili 4:0 na poluvremenu, Sasuolo ublažio poraz u nastavku
3192 pregleda 0 komentar(a)
Henrih Mhitarjan je pogodio na debiju, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.09.2019. 22:42h

Prva pobjeda Rome u sezoni samo je nagovijestila kakvo je pojačanje dobila u Henrihu Mhitarjanu, Jermenu koji je došao u Seriju A iz Engleske da oživi karijeru.

Početak obećava - „vučica” je na krilima bivšeg asa Borusije, Mančester junajteda i Arsenala bila ubljedljiva protiv Sasuolo na „Olimpiku” (4:2) i konačno se pomjerila iz donjeg dijela tabele.

Čak 4:0 vodio je tim Paula Fonseke nakon 33 minuta igre. Prvi je mrežu gostiju zatresao Brajan Kristante glavom poslije kornera i tada je pukao sistem Sasuola.

Edin Džeko je na centaršut Aleksandra Kolarova povisio na 2:0, prije nego se upisao i Mhitarjan.

Da će Sasuolo doživjeti poraz u Vječnom gradu bilo je jasno u 33. minutu kada je Džastin Klajvert rutinski pogodio za 4:0 nakon kontranapada, a tri od četiri gola namjestio je Lorenco Pelegrini.

Gosti su u nastavku odigrali ponosno i izbjegli debakl zahvaljujući dvostrukom strijelcu Domeniku Berardiju.

Drugi trijumf zaredom upisao je Milan, i to na gostovanju Veroni, povratniku u elitni rang.

„Rosoneri“ su dominirali nakon što je napadač domaćina Marijuš Stepinski dobio crveni karton u 21. minutu, a gol vrijedan tri boda postigli su iz penala sredinom drugog poluvremena.

Pogodio je Kšištof Pjontek u 68. minutu za prvi gol u sezoni i nanio Veroni prvi poraz.