Andalužani su pobjedom u Alavesu preuzeli vrh tabele
2194 pregleda 0 komentar(a)
Đoan Đordan
Đoan Đordan
Ažurirano: 15.09.2019. 21:02h

Sevilja je novi lider La lige. Andalužani su sikoristili kiks Atrletika u San Sebastijanu da pobjedom u Alavesu prigrabe vrh tabele nakon 4. kola.

Gol odluke postigao je Đoan Đordan u 37. minutu, pa Sevilja ima 10 bodova, bod više od Atletika a dva od Bilbaa i Reala. Tri više od Barse.

Espanjol je slavio u gostima Eibaru prvu pobjedu danas 2:1, a Granada je iznenadila Seltu u Vigu 2:0. Selta je već od 11. minuta ostala bez Saenca, koji je zbog prekomjernog guranja dobio direktni crveni karton. U 29. minutu je isključen i Beltran, pa je Granada golovima Sančesa u šestom minutu nadoknade poluvremena i Erere u 54. minutu sa lakoćom došla do bodova.

Valjadolid je jedini domaćin koji je danas osvojio makaar bod. Vodio je protiv Osasune golom Ervijasa u 65. minutu, ali su gosti u 81. minutu pogotkom Ibanjesa došli do remija (1:1).