Bez golova derbi u Nikšiću, nula i pod Goricom

Derbi 23. kola Telekom Prve lige između Sutjeske i Mladosti je završen bez golova, ali remi u gradu pod Trebjesom nije iskoristila Budućnost, koja je igrala bez golova kod kuće protiv Rudara, pa je razlika na tabeli i dalje 16 bodova. Izabranici Vladimira Vermezovića su i dalje bez pobjede u 2018. godini
77 pregleda 7 komentar(a)
Sutjeska - Mladost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 10.03.2018. 15:32h

Dva derbija, dva remija, bez golova, epilog je mečeva u Nikšiću i Podgorici, nakon kojih je bodovna razlika na vrhu tabele ostala nepromijenjena.

Sutjeska je napadala i stvarala šanse protiv Mladosti, ali su gosti na kraju odnijeli bod.

Bez golova je završen i duel pod Goricom, između Budućnosti i Rudara, pa je Budućnost i dalje na 16 bodova zaostatka u odnosu na Sutjesku, ali je i dalje bez pobjede u 2018. godini.

Pobjede su ostvarili fudbaleri Iskre pred svojim navijačima, a u gostima ekipe Petrovca i Grblja.

Iskra je u Danilovgradu pobijedila Zetu 2:1, a do osmog trijumfa došla je glovima Miloša Drinčića u 22. i Bogdana Milića u 77. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Stevanović u treće minutu sudijske nadoknade.

Petrovac je u Tuzima slavio protiv Dečića 1:0, pogotkom Jovana Vučinića u 19. minutu.

Grbalj je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Kom Eurozoks 3:1 i ostvario sedmu pobjedu.

Domaćin je poveo golom Radoša Dedića u 30. minutu. Izjednačio je Danko Kovačević u 59, a vođstvo gostima donio je Dragan Grivić u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Ivan Vuković u 88. minutu.

Ivanović i dalje na čelu liste strijelaca

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 10 golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, poslije 23. kola ima dva gola manje, Božo Marković iz Sutjeske, postigao je sedam, a po šest doskorašnji golgeter Budućnosti, Alen Melunović, Ivan Vuković iz Grblja, Bogdan Milić iz Iskre i fudbaleri Mladosti, Marko Ćetković i Admir Adrović.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Radomir Đalović (Rudar) i Radoš Dedić (Kom), a po četiri puta Milivoje Mrdak (Rudar), Marko Vuković (Rudar), Stefan Đorđević (Petrovac), Ivan Racković (Dečić), Iljir Camaj (Dečić), Bojan Božović (Sutjeska), Igor Vujačić (Zeta), Darko Nikač (Budućnost) i Boris Došljak (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.