Sutjeska u velikom stilu do vrha: Šampion slavio 4:1 u derbiju

8301 pregleda 8 komentar(a)
Goleada pod Goricom, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.09.2019. 19:53h

Sutjeska je ubjedljivo pobijedila Budućnost u derbiju 8. kola Prve crnogorske Telekom fudbalske lige - 4:1 je slavio šampion na stadionu pod Goricom.

Šampion je preuzeo vođstvo na tabeli, sa bodom više od Budućnosti, koja je doživjela drugi vezani poraz, a jedan od najtežih na svom terenu.

Nikolić je najavio pobjedu, a trener Budućnosti Branko Brnović zbog žestokih protesta, smatrajući da sudija Radovanović nije dosudio faul nad Ivanovićem, dobio crveni karton.

Boljević je autogolom duplirao vođstvo gostiju, Ivanović smanjio, da bi u finišu poluvremena Boljević još jednom pogodio svoju mrežu.

U nastavku, konačan rezultat je postavio Kojašević.

BUDUĆNOST – SUTJESKA 1:4

Igor Ivanović 34. - Stefan Nikolić 16, Dejan Boljević 34, 45+3 (oba autogolovi), Damir Kojašević 54.

ZETA – PODGORICA 1:0 kraj

Stefan Vukčević 53.

KOM – RUDAR 5:0 kraj

Žarko Popović 11, 32, Mihailo Petrović Njegoš 37, Sava Gardašević 81, 84.

PETROVAC – ISKRA 0:1 kraj

Driton Camaj 7.

GRBALJ – OFK TITOGRAD 0:2 kraj

Igor Vukčević 76, Mamadu Mendi 90.

Tok meča

Šansa za Grbića, idealna i šut sa 7-8 metara pravo u Ličinu.

54. minut - Damir Kojašević je pogodio za 4:1. Šutirao je sa 18-19 metara, lopta zakačila Mirkovića i završila u mreži.

45+3. minut - 3:1 za Sutjesku. Kojašević je na desnoj strani driblao, driblao, driblao statične rivale, na kraju je poslao loptu u peterac, a Boljević drugi put postigao autogol.

Sutjeske Ciger je povrijeđen, izgleda da je u pitanju teža povreda - na nosilima je iznijet, uz njega je bilo medicinsko osoblje oba kluba.

35. minut - Budućnost je smanjila na 2:1 minut nakon drugog gola Sutjeske. Ivanović je dobro reagovao na centaršut Mijića.

34. minut - 2:0 za Sutjesku, autogol Boljevića. Opet je Marko Vučić ubacio sa desne strane, a štoper Budućnosti glavom poslao loptu pod prečku.

Crveni karton za Branka Brnovića - trener Budućnosti je isključen zbog oštrih protesta, smatrajući da sudija Radovanović nije dosudio faul Jankovića nad Ivanovićem - u nastavku akcije postignut je gol.

16. minut - vodi Sutjeska - centaršut Marka Vučića sa desne strane, na drugoj stativi bio je Stefan Nikolić, koji je pogodio za 0:1.

14. minut - Draško Božović je imao dobru situaciju iskosa sa lijeve strane - visoko preko gola.

Dva opasna napada Budućnosti po lijevoj strani, reagovala je odbrana Sutjeske.

5. minut - pokušaj Kojaševića u spoljnji dio mreže.

Od 18 sati igra se derbi pod Goricom - Budućnost - Sutjeska.

Budućnost je lider sa dva boda više od šampiona.

Budućnost: Dragojević - Miloš Vučić, Milić, Boljević, Stoiljković - Mirković, Božović - Mijić, Ivanović, Grbić - Zarubica.

Sutjeska: Ličina - Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović - Eraković, Janković - Ćetković, Kojašević, Marko Vučić - Nikolić.

Fudbaleri OFK Titograda ostvarili su četvrtu pobjedu u nizu - slavili su protiv Grblja u gostima 2:0.

Kom je deklasirao ekipu Rudara - čak 5:0.

Zeta je slavila u duelu sa Podgoricom - 1:0, dok je Iskra trijumfovala pod Malim brdom, protiv Petrovca takođe 1:0.