Budućnosti bod protiv Iskre, Nikšićani bez milosti protiv Grblja
9120 pregleda 5 komentar(a)
Slavlje fudbalera Zete, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 22.09.2019. 20:11h

U 9. kolu Telekom 1. CFL, danas su odigrane četiri utakmice, Iskra je na Trešnjici remizirala protiv Budućnosti, FK Podgorica je na DG areni u utakmici prepunoj preokreta dobila Kom sa 4:2, a Rudar je kući bio ubjedljiv protiv Petrovca.

Sat kasnije lider Sutjeska je nadigralaj Grbalj 5:0, a od 18 sati pod reflektorima na Starom aerodromu OFK Titograd će biti domaćin Zeti.

Prva poluvremena na tri utakmice oblježio je Velizar Janketić, koji je već u 3. minutu asistirao u Pljevljima Vulu Vujačiću, a u 23. je i sam bio strijelac za Rudar. Janketić je bio precizan i sa penala u 44. koji je izborio Tijago.

Na Trešnjici je Budućnost gubila, pa preokrenula i imala brojne šanse za koje je kazna stigla u finišu golom Kumburovića.

Sutjeska je zahvaljujući dvostrukom asistentu i uz to dvostrukom strijelcu Ćetkoviću, zatrpala gol Grblja, koji je imao šansi ali ne i način da savlada raspoloženog Giljena.

Zeta je pobijedila OFK Titograd golom Đorđija Vukčevića i prekinula njegov niz od četiri trijumfa.