Dečić i Jezero su slavili u 9. kolu, pa Tuzani i dalje imaju pet bodova prednsoti nad Plavljanima
1449 pregleda 1 komentar(a)
FSCG
FSCG

Fudbaleri Dečića upisali su pobjedu nad Jedinstvom rezultatom 2:1 i tako nakon 9. kola Druge lige Crne Gore zadržali pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirano Jezero.

Lider je u Bijelom Polju poveo pogotkom Kenana Orahovca u 20. minutu, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Mirza Idrizović donio izjednačenje. U nastavku je Dečić preko Radoša Dedića u 76. minutu došao do tri boda.

Jezero je na drugom mjestu na tabeli poslije trijumfa nad Mornarom - 1:0. Marko Matanović je u 66. minutu pogodio za konačnih 1:0, sa kojima tim iz Plava sada ima pet bodova više od trećeplasiranog Jedinstva.

Do četvte pozicije probio se Ibar pobjedom nad Drezgom - 2:0. Oba pogotka za Rožajce djelo su Siniše Stanisavića.

U komšijskom duelu Arsenal je minimalnim rezultatom savladao Bokelj. Jedini gol na meču postigao je Jovan Batuta u 29. minutu.

Istim rezultatom Lovćen je savladao Otrant u gostima. Gol za prvu pobjedu Cetinjana u sezoni postigao je Hulijan Montenegro iz jedanaesterca u 21. minutu.

Arsenal - Bokelj 1:0 Batuta 29'

Jezero - Mornar 1:0 Matanović 66'

Jedinstvo - Dečić 1:2 Idrizović 45' - Orahovac 20', Dedić 76'

Ibar - Drezga 2:0 Stanisavić 4', 53'

Otrant-Olimpik - Lovćen 0:1 Montenegro (p) 21'