Na ovo se čekalo 126 godina: Marez i Sterling osvojili "Gudison", Siti ostao na minus pet

Do 71. minuta je bilo 1:1, da bi Rijad Marez i Rahim Sterling donijeli peti trijumf timu Pepa Gvardiole
3005 pregleda 1 komentar(a)
Fudbaleri Mančester sitija, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.09.2019. 20:35h

Mančester siti je preskočio neugodno gostovanje na "Gudisonu", Everton je dugo bio u igri za pozitivan rezultat, ali na kraju 3:1 za šampiona.

Do 71. minuta je bilo 1:1, Siti dominirao, ali imao i raspoloženog Edersona na golu, da bi Rijad Marez i Rahim Sterling donijeli peti trijumf timu Pepa Gvardiole.

Siti je na sedam mečeva postigao 27 golova, skoro četiri po meču, čime je izjednačio nesvakidašnji rekord - posljednji tim koji je imao takav golgeterski skor poslije sedam utakmica bio je Everton u sezoni 1894/95!

"Građani" su ostali na pet bodova zaostatka u odnosu na Liverpul, koji ima maksimalan skor nakon sedam kola.

"Redsi" su danas uz mnogo sreće slavili u gostima nad Šefild junajtedom 1:0.